STATUT

CENTRA ZA SOCIJALNI RAD LOZNICA

("Sl. list Grada Loznice", br. 7/2010 - prečišćen tekst)

 

I OPŠTE ODREDBE

Član 1

Statutom Centra za socijalni rad Loznica (u daljem tekstu: Centar) uređuje se: pravni položaj i odgovornost za obaveze, naziv, sedište i pečat, zastupanje i predstavljanje, delatnost, organi Centra, saradnja sa sindikatom, planiranje rada i razvoja, način sticanja i raspoređivanja sredstava, poslovna tajna, obaveštavanje radnika, opšti akti, narodna odbrana, zaštita prava radnika, prelazne i završe odredbe i dr.

Član 2

Centar obavlja poslove socijalne zaštite i socijalnog rada, poslove zaštite porodice, pomoć porodici, poslove starateljstva i druge poslove predviđene zakonom, Statutom i drugim propisima.

II PRAVNI POLOŽAJ I ODGOVORNOST ZA OBAVEZE

Član 3

Centar je ustanova od opšteg interesa, koja ima svojstvo pravnog lica, sa pravima, obavezama i odgovornostima koji proističu iz Ustava, Zakona i ovog Statuta.

Centar za svoje obaveze odgovara svim svojim sredstvima i imovinom kojom raspolaže.

Sredstva i imovina Centra namenjena korisnicima socijalne zaštite ne mogu biti predmet izvršenja.

Član 4

Centar ima svojstvo pravnog lica i sva ovlašćenja u pravnom prometu sa trećim licima.

U pravnom prometu Centar istupa u svoje ime i za svoj račun u okviru delatnosti utvrđenih Zakonom, Odlukom o osnivanju, Statutom i drugim opštim aktima.

III NAZIV, SEDIŠTE I PEČAT

Član 5

Naziv ustanove je: Centar za socijalni rad Loznica.

Naziv ustanove je ispisan na srpskom jeziku.

Sedište ustanove je u Loznici, ulica Dositeja Obradovića bb.

Član 6

Odluku o promeni naziva, sedišta i delatnosti ustanove donosi Upravni odbor, uz saglasnost osnivača.

Član 7

Centar ima svoj pečat, okruglog oblika, prečnika 32 mm, u čijoj sredini je grb Republike Srbije i sadrži sledeći tekst: Republika Srbija, Centar za socijalni rad Loznica.

Pečat je ispisan na srpskom jeziku, ćiriličnim pismom.

Centar ima i jedan manji pečat prečnika 25 mm.

Štambilj je pravougaonog oblika na kome je ispisan tekst: Republika Srbija,

Centar za socijalni rad, broj _____, datum __________, Loznica.

Član 8

Pečat i štambilj predaje se nadležnim radnicima na rukovanje od strane direktora Centra. Radnici zaduženi za rukovanje pečatom i štambiljom su lično odgovorni za njihovo čuvanje, a nakon upotrebe dužni su ih držati zaključane.

Samo direktor Centra može odobriti da se štambilj i pečat mogu uzeti i upotrebiti van prostorije u kojoj se čuvaju.

IV ZASTUPANJE I PREDSTAVLJANJE

Član 9

Ustanovu zastupa i predstavlja direktor, bez ograničenja.

Direktor je ovlašćen da u ime Centra zaključuje ugovore i vrši druge pravne radnje, kao i da zastupa Centar pred sudovima i drugim organima.

Član 10

U slučaju odsutnosti ili privremene sprečenosti direktora, Centar zastupa lice koje direktor odredi.

Član 11

Direktor može, u okviru svojih ovlašćenja, dati drugim licima pismeno punomoćje za preduzimanje pravnih radnji, u skladu sa zakonom.

Punomoćnik zastupa Centar u granicama ovlašćenja i odgovoran je za prekoračenja.

V DELATNOST

Centar obavlja delatnost, odnosno poslove kojima se obezbeđuje ostvarivanje prava građana, odnosno zadovoljavanje njihovih potreba utvrđenih zakonom u oblasti socijalne zaštite, porodično-pravne zaštite i drugih delatnosti u skladu sa zakonom.

Član 13

Šifra delatnosti Centra je:

- 85311 Domovi učenika i studenata

- 85312 Domovi za stare

- 85313 Ostala socijalna zaštita u ustanovama sa smeštajem

- 85322 Ostali socijalni rad u ustanovama bez smeštaja

Član 14

U sprovođenju socijalne zaštite i socijalnog rada, Centar vrši sledeća javna ovlašćenja: rešava u prvom stepenu o ostvarivanju prava utvrđenih Zakonom o socijalnoj zaštiti i obezbeđivanju socijalne sigurnosti građana, pruža usluge socijalnog rada u postupku rešavanja o tim pravima, vrši isplatu novčanih prava utvrđenih Zakonom.

Nadzor nad radom Centra u vršenju zakonom poverenih poslova državne uprave, vrši Ministarstvo nadležno za socijalna pitanja u skladu sa zakonom kojim se uređuje državna uprava.

Član 15

Pored poslova i zadataka iz prethodnog člana, Centar obavlja i stručne poslove u sprovođenju socijalne zaštite, socijalnog rada, porodično-pravne zaštite i starateljstva i to:

- otkriva i prati socijalne potrebe građana i probleme u oblasti socijalne zaštite,

- predlaže i preduzima mere u rešavanju stanja socijalnih potreba građana i prati njihovo izvršenje,

- organizuje i sprovodi odgovarajuće oblike socijalne zaštite i neposredno pruža usluge socijalne zaštite i socijalnog rada,

- razvija i unapređuje preventivne aktivnosti, koje doprinose sprečavanju i suzbijanju socijalnih problema,

- pruža dijagnostičke usluge, sprovodi odgovarajući tretman, savetodavno-terapijske usluge i stručnu pomoć korisnicima,

- podstiče, organizuje i koordinira profesionalni i dobrovoljni humanitarni rad u oblasti socijalne zaštite,

- vodi evidenciju i dokumentaciju o pruženim uslugama i preduzetim merama u okviru svoje delatnosti,

- vodi evidenciju o deci za usvojenje i potencijalnim usvojiocima na području za koje je osnovan,

- pruža zaštitu korisnicima u skladu sa Odlukom SO-e Loznica o pravima iz oblasti proširene socijalne zaštite, koja su van prava od opšteg interesa utvrđenih zakonom, a koje obezbeđuje Republika,

- obavlja i druge poslove utvrđene Zakonom ili Odlukom SO-e Loznica.

U pogledu prava, obaveza i odgovornosti zaposlenih u Centru primenjuju se propisi kojima se uređuje rad.

Član 16

Centar može za obavljanje određenih poslova za koje se ne zasniva radni odnos da zaključi ugovor sa određenim licem i to:

1. Ugovor o volonterskom radu,

2. Ugovor o dopunskom radu.

Ugovori iz stava 1. ovog člana zaključuju se u pisanom obliku i sadrže naročito: vrstu, način, vreme trajanja posla, kao i način utvrđivanja naknade za rad iz stava 1. tač. 2. ovog člana.

Član 17

Centar vodi evidenciju o zaključenim ugovorima iz stava 1. tačka 1. i 2. prethodnog člana.

Zaposleni u Centru je obavezan da obavesti direktora o ugovoru o dopunskom radu koji je zaključio sa drugim poslodavcem.

Centar vodi evidenciju o ugovorima koje je zaključio sa licima koja su u radnom odnosu kod drugog poslodavca.

Centar je dužan da po zaključenju ugovora dostavi primerak tog ugovora Ministarstvu nadležnom za socijalna pitanja radi evidentiranja realizacije.

Lice sa kojim je zaključen ugovor ostvaruje prava iz obaveznog socijalnog osiguranja u skladu sa zakonom kojim se uređuje penzijsko i invalidsko osiguranje.

Član 18

Centar može zaključiti ugovor o volonterskom radu:

1. Sa nezaposlenim stručnim radnikom u oblasti socijalne zaštite, radi obavljanja pripravničkog staža i polaganja stručnog ispita,

2. Sa nezaposlenim stručnim radnikom u oblasti socijalne zaštite koji želi da se stručno usavrši i stekne posebna znanja i sposobnosti u svojoj struci.

Centar može zaključiti ugovor o dopunskom radu samo za obavljanje poslova za koje se ni po ponovljenom konkursu, nije prijavio nijedan kandidat i po prethodno pribavljenoj saglasnosti Ministarstva nadležnog za socijalna pitanja.

VI ORGANI CENTRA

Član 19

Organi Centra su: direktor, Upravni i Nadzorni odbor.

Direktor

Član 20

Direktor je poslovodni organ Centra.

Direktora imenuje i razrešava osnivač na period od 4 godine na osnovu konkursa, a po pribavljenom mišljenju Upravnog odbora Centra i saglasnosti Ministarstva nadležnog za socijalna pitanja.

Član 21

Po isteku mandata isto lice može biti ponovo imenovano na te poslove na način propisan Zakonom koji reguliše oblast socijalne i porodično-pravne zaštite i ovim Statutom.

Ako direktor nije ponovo imenovan ima pravo da bude raspoređen na druge poslove i radne zadatke koji odgovaraju njegovoj stručnoj spremi i drugim uslovima predviđenim zakonom.

Član 22

Za direktora Centra može biti imenovano lice koje pored opštih uslova predviđenih Zakonom ispunjava i sledeće posebne uslove:

- da ima VSS struke: socijalni radnik, pravnik, pedagog, psiholog, specijalni pedagog, defektolog, andragog, ekonomista sociolog i politikolog,

- da ima najmanje 5 godina radnog iskustva u struci,

- da poseduje organizatorske sposobnosti,

- da nije osuđivan i da se protiv njega ne vodi krivični postupak za krivična dela koja ga čine nepodobnim za rad u državnim organima.

Kandidat za direktora uz propisanu konkursnu dokumentaciju kojom dokazuje da ispunjava uslove iz prethodnog stava podnosi program rada za mandatni period za koji se imenuje. Program rada razmatra Upravni odbor u postupku davanja mišljenja za imenovanje direktora.

Konkurs za imenovanje direktora raspisuje Upravni odbor Centra najkasnije 30 dana pre isteka vremena na koje je direktor imenovan.

Član 23

Ako osnivač ne imenuje direktora Centra u određenom roku, Ministarstvo nadležno za socijalna pitanja može imenovati vršioca dužnosti do imenovanja direktora u skladu sa Zakonom.

Vršilac dužnosti direktora ima prava, dužnosti i odgovornosti direktora i može obavljati tu funkciju do imenovanja direktora.

Na imenovanje vršioca dužnosti direktora Centra primenjuju se odredbe Zakona o socijalnoj zaštiti i obezbeđivanju soc. sigurnosti građana o uslovima i postupku za imenovanje direktora Centra.

Na imenovanje vršioca dužnosti direktora Centra kandidat mora da ispunjava uslove u pogledu stručne spreme, radnog iskustva propisane zakonom i mora se pribaviti prethodna saglasnost nadležnog organa i nije potrebno sprovoditi konkurs.

Član 24

Direktor je samostalan u vršenju poslova iz delokruga svog rada.

Direktor je za zakonitost svog rada neposredno odgovoran osnivaču, Upravnom odboru i zaposlenima u Centru.

Član 25

Direktor ima pravo i dužnost da učestvuje u radu Upravnog odbora, bez prava odlučivanja.

Ako direktor smatra da je akt donet odlukom Upravnog odbora, ili drugog organa suprotan Zakonu, Statutu ili drugom opštem aktu, upozoriće na to organ koji je takav akt doneo.

Ukoliko se posle upozorenja taj akt ne stavi van snage, direktor će ga obustaviti od izvršenja i o tome u roku od 3 dana, od dana obustavljanja, obavestiti osnivača.

Član 26

Inicijativa za razrešenje direktora može se pokrenuti pre isteka vremena na koje je imenovan, na njegov zahtev, na zahtev Upravnog odbora, ako taj organ utvrdi da povereni poslovi rukovođenja prevazilaze njegove sposobnosti i da se to nepovoljno odražava na vršenje poslovne funkcije i obavljanje delatnosti, i na zahtev najmanje 2/3 radnika Centra.

Član 27

Direktor Centra organizuje i rukovodi procesom rada i poslovanja, zastupa i predstavlja ustanovu prema trećim licima i odgovoran je za zakonitost rada Centra.

U ostvarivanju obaveza iz stava 1. ovog člana, direktor obavlja sledeće poslove:

- predlaže plan i program rada i preduzima mere za njihovo sprovođenje,

- izvršava odluke Upravnog i Nadzornog odbora,

- podnosi izveštaj o radu ustanove Upravnom odboru, osnivaču, Ministarstvu nadležnom za socijalna pitanja i drugim organima shodno Zakonu,

- naredbodavac je za izvršenje finansijskog plana,

- donosi akt o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji poslova i radnih zadataka Centra, kao i druga opšta akta koja ne donosi Upravni odbor,

- odlučuje o potrebi zasnivanja radnog odnosa, izboru radnika za zasnivanje radnog odnosa, izriče disciplinske mere na predlog nadležnih komisija, zaključuje ugovore o dopunskom i volonterskom radu i vrši i druge poslove vezane za ostvarivanje prava radnika iz radnog odnosa u skladu sa Zakonom i drugim aktima Centra,

- donosi odluke i uputstva u vezi sa radom i poslovanjem ustanove,

- izvršava pravosnažne odluke suda donete u postupku za zaštitu prava radnika,

- postavlja i razrešava radnike sa posebnim ovlašćenjima u skladu sa aktom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji,

- obavlja i druge poslove predviđene Zakonom i opštim aktima Centra.

Član 28

U pogledu ovlašćenja, direktor u ostvarivanju prava, obaveza i odgovornosti zaposlenih primenjuje odredbe Zakona o radu. O pravima, obavezama i odgovornostima iz radnog odnosa zaposlenih, direktor odlučuje rešenjem koje obavezno sadrži obrazloženje i pouku o pravnom leku a protiv istog zaposleni imaju pravo pokretanja sporova pred nadležnim sudom.

Upravni odbor

Član 29

Predsednika i članove Upravnog odbora Centra imenuje i razrešava osnivač. Upravni odbor ima 5 članova, od kojih su 3 predstavnici osnivača, a 2 predstavnici zaposlenih u Centru.

Predsednik i članovi Upravnog odbora imenuju se na period od 4 godine.

Član 30

Za člana Upravnog odbora može biti biran svaki radnik osim direktora.

Član 31

Članovi Upravnog odbora odgovorni su za svoj rad osnivaču i isti može doneti rešenje o opozivu članova Upravnog odbora, ukoliko ne izvršavaju svoje obaveze shodno Zakonu i ovom Statutu.

Član 32

Upravni odbor:

- donosi Statut Centra,

- odlučuje o poslovanju Centra,

- usvaja izveštaj o poslovanju i godišnji obračun,

- usvaja godišnji izveštaj o radu i donosi program rada Centra,

- bira predsednika i podtpredsednika Upravnog odbora, ukoliko nije imenovan aktom osnivača o imenovanju Upravnog odbora Centra,

- imenuje i razrešava članove stalnih i povremenih komisija čije je imenovanje u njegovoj nadležnosti i određuje delokrug rada,

- stara se o istinitom, potpunom i blagovremenom obaveštavanju radnika o problematici rada i poslovanja,

- vrši i druge poslove utvrđene aktom o osnivanju i Statutom,

- donosi ostala opšta akta u skladu sa odredbama zakona.

Član 33

Upravni odbor odlučuje o svim pitanjima na sednicama, a može odlučivati ako sednici prisustvuje većina ukupnog broja članova.

Odluka je punovažna ako se za nju izjasni većina prisutnih članova Upravnog odbora (većina članova nakon utvrđenog kvoruma).

Nadzorni odbor

Član 34

Predsednika i članove Nadzornog odbora Centra imenuje i razrešava osnivač na period od 4 godine.

Nadzorni odbor ima 3 člana i to 2 predstavnika osnivača i 1 predstavnika zaposlenih u Centru.

Član 35

Nadzorni odbor vrši:

- nadzor nad radom i poslovanjem Centra,

- pregled godišnjeg izveštaja o finansijskom poslovanju i obračunu sredstava,

- ukazuje na propuste u radu Upravnog odbora, direktora i komisija.

O rezultatima nadzora po potrebi obaveštava u pisanom obliku direktora Centra i osnivača.

Član 36

Nadzorni odbor radi u sednicama i može o pitanjima iz svoje nadležnosti odlučivati ako sednici prisustvuje većina ukupnog broja članova.

Odluka je punovažna kada se za nju izjasni većina prisutnih članova Nadzornog odbora.

Član 37

Organizacija i rad Upravnog i Nadzornog odbora reguliše se Poslovnikom o radu ovih organa.

VII SARADNJA SA SINDIKATOM

Član 38

Zaposleni u Centru mogu biti članovi sindikata.

Član 39

Kada se u ustanovi organizuje štrajk, organizator je u obavezi da za vreme štrajka obezbedi, pored obaveza utvrđenih Zakonom o štrajku, redovnu isplatu novčanih primanja korisnika i pružanje stručnih usluga.

VIII PLANIRANJE RADA I RAZVOJA

Član 40

Centar ima pravo i obavezu da u skladu sa Zakonom, planovima i programom rada osnivača donosi programe rada i razvoja Centra.

Član 41

Program rada Centra donosi se jedinstveno za Centar, a isti čine pojedinačni programi radnika, stručnih timova i službi.

Član 42

Program rada Centra usvaja Upravni odbor na predlog direktora. Program rada Centra sadrži:

- plan pružanja mera, oblika i usluga socijalne zaštite,

- plan broja zaposlenih,

- plan ukupnog prihoda,

- plan ukupnog rashoda,

- plan dobiti, sredstava i njihova raspodela,

- drugi planovi koji se donose u skladu sa važećim propisima u oblasti planiranja.

Član 43

S obzirom na vremenski period, u Centru se donose srednjoročni, godišnji i operativni planovi.

X NAČIN STICANJA I RASPOREĐIVANJE SREDSTAVA

Član 44

Centar stiče sredstva:

- iz budžeta Republike,

- iz budžeta Grada,

- naplatom usluga,

- iz drugih izvora (pokloni, legati, donatorstvo i dr.).

Član 45

Sredstva za ostvarivanje prava utvrđena Zakonom, kao prava od opšteg interesa obezbeđuju se u budžetu Republike i preko nadležnog Ministarstva i u skladu sa Zakonom prenose se Centru namenski:

- za obavljanje stručnog rada u funkciji rešavanja o pravima utvrđenim Zakonom,

- isplatu novčanih primanja po osnovu utvrđenih prava, ukoliko propisima nije drugačije regulisano,

- za finansiranje smeštaja korisnika u ustanovama socijalne zaštite i porodičnog smeštaja,

- za ostvarivanje prava na osposobljavanje za rad.

Član 46

Sredstva za ostvarivanje prava utvrđenih odlukom Grada obezbeđuju se u budžetu Grada i prenose se Centru namenski:

- za ostvarivanje stručnog rada u funkciji rešavanja o pravima utvrđenim odlukom,

- za isplatu novčanih primanja na osnovu utvrđenih prava.

IX POSLOVNA TAJNA

Član 47

Poslovnom tajnom smatraju se oni dokumenti i podaci čije bi saopštavanje neovlašćenim licima zbog njihove prirode i značaja bilo protivno interesima Centra i korisnika usluga.

Član 48

Poslovnom tajnom Centra smatraju se naročito ona dokumenta i podaci:

- koje nadležni organ proglasi poslovnom tajnom,

- koje nadležni organ kao takve saopšti Centru,

- koji se odnose na poslove koje Centar vrši za potrebe oružanih snaga i odbrane,

- koji sadrže ponude za konkurs ili javno nadmetanje, za objavljivanje rezultata konkursa ili javnog nadmetanja,

- koji su od posebnog društveno-ekonomskog značaja,

- porodično-pravne i lične prirode koji se saznaju prilikom stručnog rada sa strankama, a koji mogu škoditi dostojanstvu i ugledu porodice i pojedinca.

Član 49

Dokumenta i podatke koji se smatraju poslovnom tajnom može drugim licima ili organima saopštiti samo direktor ili lice koje direktor ovlasti.

Radnici koji rukuju dokumentima i podacima koji su proglašeni poslovnom tajnom, dužni su da ih čuvaju na bezbednom mestu i ne mogu ih neovlašćeno saopštavati i davati na uvid. Dužnost čuvanja poslovne tajne imaju svi radnici koji je na bilo koji način saznaju.

Obaveza čuvanja poslovne tajne traje i po prestanku radnog odnosa u Centru.

XI OBAVEŠTAVANJE RADNIKA

Član 50

Organi Centra dužni su da obezbede redovno, blagovremeno, istinito i po sadržini i po obliku pristupačno obaveštavanje radnika o celokupnom poslovanju Centra.

Član 51

Radnici Centra imaju pravo da budu obavešteni o radu Upravnog odbora, Nadzornog odbora i direktora.

Član 52

Obaveštavanje radnika vrši se: saopštavanjem informacija na sastancima svih radnika Centra, izveštajima, objavljivanjem informacija i odluka, zapisnika i drugih akata koje donosi i usvaja Centar na oglasnoj tabli Centra ili na drugi primeren način.

Član 53

Radnici Centra su dužni da direktoru saopšte svaki podatak koji saznaju iz delokruga rada i poslovanja Centra koji može škoditi normalnom procesu rada i poslovanja.

XII OPŠTI AKTI

Član 54

Statut je osnovi i najviši opšti akt Centra.

Drugi opšti akti ne mogu biti u suprotnosti sa Statutom.

Član 55

Inicijativu za donošenje, izmenu i dopunu Statuta i drugog opšteg akta mogu podneti:

- najmanje polovina radnika zaposlenih u Centru putem potpisa za pokretanje inicijative,

- organizacije sindikata,

- direktor Centra,

- Upravni odbor.

Član 56

Inicijativa iz prethodnog člana dostavlja se direktoru i Upravnom odboru koji su dužni da istu razmotre u roku od najviše 15 dana, od dana prijema i donesu odgovarajuću odluku.

Član 57

Centar pored Statuta donosi i sledeća opšta akta:

- Pravilnik o sistematizaciji poslova i radnih zadataka,

- Pojedinačni kolektivni ugovor,

- Pravilnik o radu ako niko od ovlašćenih predlagača kod poslodavca nije pokrenuo postupak za zaključivanje kolektivnog ugovora kod poslodavca,

Pravilnik o finansijskom poslovanju i računovodstvu,

- Pravilnik o registarskoj građi i registraturskom materijalu,

- Poslovnik o radu Upravnog odbora,

- Druga opšta akta čija obaveza proizilazi iz Zakona i drugih propisa donetih na osnovu Zakona.

Član 58

Opšta akta iz prethodnog stava donosi Upravni odbor ili direktor, a isti stupaju na snagu osmog dana od dana objavljivanja.

Izuzetno, opšti akt, može stupiti na snagu narednog dana od dana usvajanja, ako je to neophodno u konkretnom slučaju i ako tako odluči Upravni odbor.

Član 59

Objavljivanje akata se vrši u službenom glasilu osnivača ili se na oglasnoj tabli Centra istakne odluka o usvajanju opšteg akta uz uputstva radnicima gde i kada se mogu upoznati sa sadržinom akta ukoliko nisu unapred upoznati.

XIII NARODNA ODBRANA

Član 60

Centar je dužan preduzimati mere i izvršavati zadatke po Zakonu o odbrani Republike Srbije.

U okviru zadataka iz prethodnog stava ovog člana Centar će organizovati obuku i pripremu svojih radnika za izvršavanje zadataka u ratnim uslovima i po zadacima nadležnih organa za odbranu i zaštitu.

Obuka će se vršiti van radnog vremena.

XIV ZAŠTITA PRAVA RADNIKA

Član 61

Radnici Centra imaju pravo da se obrate organima Centra za zaštitu svojih prava.

Obraćanje organima Centra u smislu stava 1. ovog člana može se vršiti putem molbe, zahteva, prigovora i drugih podnesaka.

Član 62

O zaštiti prava radnika odlučuje direktor Centra, a protiv konačnih odluka direktora radnik može pokrenuti spor za zaštitu prava u redovnom sudskom postupku.

XVI PRELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Član 63

Izmene i dopune ovog Statuta vršiće se na način i po postupku po kome je donet Statut.

Član 64

Centar će uskladiti ostala opšta akta sa odredbama ovog Statuta u roku od 6 meseci, od dana stupanja na snagu Statuta.

Član 65

Stupanjem na snagu ovog Statuta prestaje da važi Statut Centra broj 01-1220 od 23.04.1992. godine i Odluke o izmenama i dopunama Statuta Centra za socijalni rad "7. Jul" Loznica br. 01/3-560-186 od 20.03.1996, br. 560-34 od 26.01.1998, br. 560-318 od 10.05.2001. i Odluke o izmenama i dopunama Statuta Centra za socijalni rad Loznica br. 560-1259 od 29.12.2004. i br. 560-217 od 27.02.2006. godine.

Napomene

Prečišćen tekst Statuta Centra za socijalni rad Loznica obuhvata:
1. Statut Centra za socijalni rad Loznica, usvojen na sednici Upravnog odbora dana 10.05.2006. godine,
2. Odluka o izmenama i dopunama Statuta Centra za socijalni rad Loznica, usvojena na sednici Upravnog odbora dana 12.11.2009. godine.
Iz navedenih akata u prečišćen tekst nisu uneti članovi kojima je određeno kada ova akta stupaju na snagu.

Redakcija je zadržala numeraciju odeljaka kako su oni objavljeni u "Sl. listu Grada Loznice", br. 7/2010.