PROGRAM

OBNOVE OBJEKATA JAVNE NAMENE U NADLEŽNOSTI GRADA LOZNICE

("Sl. list Grada Loznice", br. 7/2015 i 1/2016)

 

I OBLAST U KOJOJ SE SPROVODE MERE I TERITORIJA NA KOJOJ SE SPROVODE MERE

Program se odnosi na obnovu objekata javne namene na teritoriji grada Loznice u oblastima:

1. Vodni objekti za uređenje vodotoka i zaštitu od poplava na vodama;

2. Putna infrastruktura;

3. Zdravstevena infrastruktura.

Reč je o objektima koji su uništeni ili oštećeni usled dejstva poplave ili aktiviranjem klizišta u toku maja 2014. godine, a u skladu sa odredbama Zakona o otklanjanju posledica poplava u Republici Srbiji ("Službeni glasnik RS", broj 75/14 - u daljem tekstu: Zakon).

Program obuhvata i objekte javne namene u oblasti zdravstvene infrastrukture za koji je Kancelarija za pomoć i obnovu poplavljenih područja poslala dopis lokalnim samoupravama 8.12.2015. godine.

Program obuhvata obnovu objekata javne namene koji su u nadležnosti grada Loznice i za čiju obnovu nisu do sada obezbeđena sredstva iz drugih izvora finansiranja.

II ANALIZA ZATEČENOG STANJA I SAGLEDAVANJE MOGUĆIH DALJIH ŠTETNIH POSLEDICA POPLAVA, ODNOSNO DEJSTVA KLIZIŠTA

Nakon poplava iz maja meseca 2014. godine na teritoriji grada Loznice uništen je ili oštećen jedan broj objekata javne namene, usled čega je otežano obavljanje pojedinih javnih delatnosti i pružanje javnih usluga.

Radi detaljnijeg sagledavanja štete na objektima javne namene u nadležnosti grada Loznice, koja je nastala kao posledica vanrednih događaja iz maja 2014. godine izazvanih poplavom i aktiviranjem klizišta, grad Loznica dostavlja Kancelariji za pomoć i obnovu poplavljenih područja spisak objekata, koje je potrebno izgraditi odnosno rekonstruisati, a u skladu sa kriterijumima utvrđenim ovim programom.

1. Vodni objekti za uređenje vodotoka i zaštitu od poplava na vodama

1.1. Sanacija regulisane deonice reke Trbušnice

Kroz projekat sanacije regulisane deonice reke Trbušnice obuhvaćeni su radovi na saniranju posledica poplavnog talasa reke Trbušnice kao desne pritoke reke Drine koja protiče kroz grad Loznicu (naseljena mesta Trbušnica i Gradilište). Površina sliva iznosi P = 9,78 km2, sa maksimalnim količinama vode (Q 1%), Q = 56,33 m3/sek i količinom nanosa prosečno po km2 od 1308,90 m3.

Reka Trbušnica je izrazito bujični sliv, tj. vodotok drugog reda. Donji deo toka je regulisan i to: deo od uliva u reku Drinu, kroz fabrički krug "Viskoze" i kroz naselje Trbušnicu.

Regulisani deo vodotoka Trbušnice podrazumeva sledeće deonice:

- Reka Trbušnica od drinskog nasipa - obilaznog puta oko Loznice do mosta na pruzi Loznica - Zvornik (od km 0+000 do km 1+380)

- Reka Trbušnica od mosta na pruzi Loznica - Zvornik, kroz fabrički krug "Viskoze" pa kroz naselje Trbušnicu (od km 1+380 do km 3+200)

Usled dejstva velikih (katastrofalnih) voda bujičnog karaktera u maju 2014. godine došlo je do zasipanja rečnog korita nanosom koji je reka Trbušnica donela iz gornjih slivova u donji regulisani deo vodotoka, usled čega je bitno smanjen proticajni profil za prolazak velikih voda reke Trbušnice.

Na pojedinim deonicama je minor korito potpuno zasuto nanosom. Iz ovih razloga je za vreme prošlogodišnjih velikih voda dolazilo do prelivanja poplavnog talasa preko nasipa, odnosno obale regulisanog korita što je imalo za posledicu plavljenje okolnih naselja Trbušnica i Gradilište. Velike količine nanosa i otpada u koritu reke Trbušnice iz maja 2014. godine, upravo su bile uzrok poplava još većih razmera i tokom avgusta meseca 2014. godine (Informacija Odeljenja za privredu br. 383/15-06 u prilogu). Posledice nakon poplava jesu preko stotinu poplavljenih domaćinstava, što u individualnom što u višeporodičnom stanovanju tj. stambenim zgradama.

Izlivanjem reke Trbušnice značajno je ugrožena bezbednost stanovnika sa ovog područja i zbog izlivanja crnog luga, koji se nalazi na prostoru fabrike "Viskoza", kroz čiji krug protiče ova reka, a postojala je mogućnost i izlivanja CS2 gasa. Pomenute supstance su jako otrovne, kobne za ljude, biljni i životinjski svet te je moglo doći do ekološke katastrofe (prilog: Dokaz situacije - Odgovor Ministarstva zdravlja povodom zahteva grada Loznice za procenu bezbedonosne situacije zbog izlivanja crnog luga u Trbušnicu).

Oštećeno je na desetine mostova od kojih su tri potpuno uništena, snabdevanje pitkom vodom je bilo ugroženo.

Kompletna putna infrastruktura koja se nalazi uz samu reku Trbušnicu značajno je oštećena i na pojedinim deonicama kompletno uništena.

Predmet ovog projekta je sanacija regulisanog dela reke Trbušnice od uliva u reku Drinu, kroz fabrički krug "Viskoze" pa kroz naseljeno mesto Trbušnicu, kako bi se obezbedio proticajni profil za nesmetan prolazak velikih voda u recipijent - reku Drinu.

Potrebno je izvršiti uklanjanje nanosa iz napunjenog korita kao i sanirati oštećene betonske obloge (dno i obalne zidove od betona).

1.2. Crpna stanica na Ciganskom potoku

Tokom majskih i avgustovskih poplava 2014. godine zbog nedostatka pumpi u crpnoj stanici na Ciganskom potoku u Banji Koviljači bilo je poplavljeno oko 80 domaćinstava, ali i privredni subjekti u ovom delu Banje Koviljače. Zbog specifičnog položaja Banje Koviljače koja se nalazi između planine Gučevo i reke Drine, u slučaju velikih padavina dolazi do stvaranja bujica koje potoci koji vode ka reci Drini ne mogu da prihvate. Zbog toga se u slučaju velikih padavina mogu očekivati nove bujice koje ponovo mogu ugroziti stambene i poslovne objekte u naselju u Banji Koviljači u blizini Ciganskog potoka. Da bi se ovaj problem rešio neophodno je obezbediti pumpe jačine 800 litara/sekundi za crpnu stanicu koja je locirana na tzv. Ciganskom potoku u Banji Koviljači. Takođe je neophodno izgraditi i trafostanicu kako bi se obezbedila struja za pokretanje pumpi u slučaju vanrednih situacija.

1.3. Crpna stanica na Simića potoku

Tokom majskih i avgustovskih poplava 2014. godine zbog nedostatka pumpi u crpnoj stanici na Simića potoku u Banji Koviljači bilo je poplavljeno oko 120 domaćinstava, ali i privredni subjekti u ovom delu Banje Koviljače. Zbog specifičnog položaja Banje Koviljače koja se nalazi u između planine Gučevo i reke Drine, u slučaju velikih padavina dolazi do stvaranja bujica koje potoci koji vode ka reci Drini ne mogu da prihvate. Zbog toga se u slučaju velikih padavina mogu očekivati nove bujice koje ponovo mogu ugroziti stambene i poslovne objekte u naselju u Banji Koviljači u blizini Simića potoka. Da bi se ovaj problem rešio neophodno je izgraditi crpnu stanicu i obezbediti pumpe jačine 800 litara / sekundi na tzv. Simića potoku u Banji Koviljači. Takođe je neophodno izgraditi i trafostanicu kako bi se obezbedila struja za pokretanje pumpi u slučaju vanrednih situacija.

1.4. Distributivna vodovodna mreža Paskovac-Zajača na više KP Paskovac i KP Zajača prema lokacijskim uslovima

Područje naselja koja je potrebno snabdeti vodom se nalaze u južnom delu grada Loznice na udaljenju od oko 9 km. Grad Loznica se snabdeva vodom iz aluviona reke Drine u ataru Banje Koviljače i to iz izvorišta Zelenica i G. Polje.

Kvalitet vode u ovom sistemu je veoma dobar. Iz ovog sistema se snabdeva naselje Voćnjak i donji deo Paskovca. Kroz ova naselja prolaze cevovodi na koje će se priključiti novi cevovodi koji će transportovati vodu do naselja koja su predmet vodosnabdevanja u ovom projektu. Ovi postojeći cevovodi sastoje se iz četiri visinske zone. Cevovodi iz prve visinske zone koji je snabdeo deo naselja Voćnjak je relativno malog kapaciteta pa nije ni uzet u razmatranje. Troškovi rekonstrukcije tog cevovoda bi bili relativno veliki zbog toga što se nalazi na kraju mreže a bilo bi potrebno još nekoliko crpnih stanica da se dovede voda iz tog pravca. Kota terena do koga se mogu snabdeti domaćinstva u Voćnjaku iz 1. zone je oko kote 160 mnm. Kote naselja Zajača su od kote 290 mnm do kote 340 mnm. AMZG. Borina i viši delovi Paskovca su samo bilansno prikazani u ukupnoj potrošnji i transportnim sposobnosti cevovoda i biće predmet posebnog projekta.

S obzirom na to da se u atarima MZ Zajača i G. Borina vrše istražni radovi i eksploatacija u rudniku Zajača, potencijalno su ugrošeni svi izvori koje koriste meštani za vodosnabdevanje. Osnovni preduslov da se očuva broj stanovnika na tom prostoru je da se stvore uslovi za život a to je sigurno dovoljna količina i kvalitetna voda za piće i druge potrebe. Nakon izrade idejnog rešenja usvojena je varijanta da se na postojeći distributivni cevovod koji se odvaja od potisnog cevovoda rezervoar Voćnjak - M. Bobija (ND 110 mm), a koji je ND 90 mm izvrši priključak i da se odvede voda do naselja Zajača. Cevovod od razdelnog šahta 1 do CS je dimenzionisan na Qmax.dn a od CS do rezervoara i kroz naselje na Qmax.čas. Sa mogućnošću da transportuje i požarnu vodu od 10 l/s.

Trasa cevovoda je na delu od potisnog cevovoda rezervoara Voćnjak - M. Bobija pa do Panjika paralelna sa postojećim distributivnim cevovodom koji prolazi nekategorisanim seoskim putem, od Panjika do DP 2.B br. 330 delom kroz šumu a delom kroz poljoprivredno zemljište. Pored regionalnog puta prolazi trasom koja je neophodan kompromis zahteva puteva Srbije i vlasnika parcela duž puta i mogućnosti i racionalnosti koje pruža topografija terena. Projektovan je cevovod od polietilena HDPE PE100 RC materijala koji je nov proizvod na našem tržištu i koji omogućava da se cevi polažu u rov bez prethodno pripremljene posteljice od peska. Ova vrsta cevovoda se sve više koristi u Evropi. Cevovod je dvoslojni Tipa 2, unutrašnji od PE100 materijala i spoljašnji zaštitni od PE100 RC materijala. Na deonici od priključka do CS je projektovan cevovod ND 125 mm za različite pritiske, od 10 i 16 bara, dato u projektu. Ove cevi od 16 bara su predviđene na delovima gde će statički pritisak prevazilaziti nazivnu čvrstoću cevi od 10 bara. Zbog konfiguracije terena predviđene su dve takve deonice. Duž trase su postavljena 12 vazdušnih ventila u zavisnosti od konfiguracije terena kako bi se efikasno evakuisao vazduh iz mreže. Takođe je duž trase postavljeno 11 muljnih ispusta za slučaj da je potrebno ispirati mrežu i 3 razdelna šahta u kojima će se postaviti ventil i na odvajanjima od postojeće mreže i 5 sekvencijalnih ventila ND 125 mm za prekid dotoka vode kroz glavni magistralni cevovod kako se u slučaju potrebe ne bi praznio cevovod celom dužinom. Dubina ukopavanja cevovoda je za prečnik od 90 i 125 mm 1,3 m i 1,4 m za cevovod Ø160 mm. Trasa cevovoda je postavljena pored puta za naselje Zajača. Zbog prepreka na trasi ista je delom sa leve strane a delom sa desne strane puta. Ukršta se sa putem na 5 mesta i tu je predviđeno da se prelaz izvrši podbušivanjem a ako struktura tla ne dozvoljava podbušivanje da se isti prekopa i da se nakon toga izvrši vraćanje u prvobitno stanje. Prilikom podbušivanja bi se postavila zaštitna cev kroz koju bi se postavio cevovod i zatim izvršilo zatrpavanje. Prema uslovima JP "Putevi Srbije" potrebno je da sam prelaz preko puta radove izvede nadležno preduzeće koje održava isti, a to je PZP Valjevo. Takođe su u projektu data sva ukrštanja i putne stacionaže. Na delovima gde se trasa ukršta sa rekom Štirom dati su detalji ukrštanja sa prelazom preko mostova. Predviđeno je da se cevovod postavi ispod mostova gde može a na drugim pored mostova prema detalju, ali van proticajnog profila mosta. Predviđeno je da se u sam rov na dubini od 30 cm postavi signalna traka da se prilikom vršenja nekih drugih radova ne bi oštetio cevovod.

Projektom je predviđeno postavljanje crpne stanice na ulasku u naselje Zajača. Distribucija vode iz CS do rezervoara se vrši pomoću novoprojektovanog potisnog cevovoda koji je projektovan od PE100 vodovodnih cevi prečnika Ø160 mm NP10 i na kojem je potrebno izvršiti hidrauličko ispitivanje na probni pritisak. Ovaj potisni cevovod se završava u rezervoaru. Ukupna dužina novoprojektovanog priključnog cevovoda 875 m.

Ograda oko lokacije CS je projektovana kao zona neposredne zaštite izvorišta tako da je potrebno izvršiti kompletno ograđivanje. Projektovana je sa betonskim stubovima 10x10x220cm, sa betonskim temeljom prečnika 30cm i dubine 60cm. Između stubova je potrebno postaviti bodljikavu žicu tip JOWA na razmaku od 25cm visine 200cm. Za ulazak na lokaciju je projektovana jednokrilna kapija otvora 1m. Stubovi kapije su čelični kutijasti profili 100x100x5 mm, a okvir kapije su kutijasti profili 50x50x3 mm. Ogradu i kapiju je potrebno izvesti u svemu prema crtežima koji će biti prikazani u projektu.

Crpna stanica je kapaciteta Qmax.dn = 4,35 l/s ; H=67m. Izabrano je postrojenje HYDRO MULTI - E2 CRE 10-09 50 Hz sa frekventnom regulacijom. Postrojenje se sastoji od dve pumpe jedna radna i jedna rezervna instalisane snage 5,5 kv ulazni i izlazni cevovod je 2 1/2". Predviđeno je da se usisni deo cevovoda priključi na rezervoar od oko 5m3 kao prihvatni rezervoar. Na kraju dovodnog cevovoda bi se postavio ventil plovak koji bi regulisao punjenje prihvatnog rezervoara. Prihvatni rezervoar je projektovan od PE materijala vertikalni prečnika 2,4 m i visine 1,6m. Sam objekat CS je samostojeći od siporeks blokova dimenzija 6,3*4,9m, termički zaštićen kamenom vunom. Objekat je prizeman sa prostorom za smeštaj potrebne opreme, delova i alata. Vrednost projekta iznosi 33.157.624,32 dinara bez PDV-a ili 39.789.149,18 dinara sa PDV-om.

2. Putna infrastruktura

2.1 Drumski most - rekonstrukcija preko reke Korenita KP br. 4798, KO Korenita

Na putu L-50 Korenita Radinkovača kod O.Š. "Mika Mitrović" u Koreniti je oštećen most u dužini od 8 metara nakon čega je zatvoren za saobraćaj iz bezbednosnih razloga. Most se nalazi preko reke Korenite i oštećen je velikom količinom bujičnih voda nakon pucanja brane u Kostajniku. Predmet projekta je rekonstrukcija mosta dužine 8 m, širine 3,5 m sa 2 pešačke staze širine 1 m.

Pomenuti most je i dalje zatvoren za saobraćaj ali ga meštani koriste za prelazak preko reke Korenite, što može dovesti do neželjenih posledica. Grad Loznica je planirao da uvede đačku liniju koja bi išla trasom puta L-50, ali iz navedenih razloga to nije bezbedno. Ukupna vrednost projekta iznosi 723.435,50 dinara bez PDV-a, ili 868122,6 dinara sa PDV-om.

2.2 Lokalni put L-67 od mosta na Jadru u Gornjem Dobriću prema Donjem Dobriću

Na lokalnom putu L-67 od mosta na Jadru u Gornjem Dobriću prema Donjem Dobriću koji je urađen 2011. godine po projektnoj dokumentaciji nastala su oštećenja usled majskih elementarnih nepogoda - bujične vode. Pritoka reke Jadar koja se nalazi neposredno u blizini pomenutog puta je izlila i odnela kompletan pomenuti put u dužini od 120 metara nakon čega je put zatvoren za saobraćaj. Ovaj put spaja Regionalni put Šor - Tekeriš sa magistralnim putem Šabac - Loznica u mestima Straža i Lešnica. Nakon uvida u oštećenja izvršena je prijava nadležnim ministarstvima. Ovaj put je od izuzetnog značaja jer povezuje tri mesne zajednice sa magistralnim putem za Šabac.

Potrebno je uraditi projekat sanacije i zaštite te deonice puta od agresivnog dejstva voda kako u kasnijem periodu ne bi došlo do ponovnog oštećenja i vratiti kolovoz u prvobitno stanje.

2.3 Gučevska ulica u Banji Koviljači

Gučevska ulica je urađena po projektnoj dokumentaciji 2008. godine. Usled majskih elementarnih nepogoda tj. dejstva bujičnog potoka došlo je do klizanja zemljišta gde je odnet kompletan deo ulice sa trupom u hižini od 40 metara. Oštećenje je došlo do stambenih objekata i preti dalje ugrožavanje istih. Nema mogućnosti alternativnog osposobljavanja saobraćaja dok se ne uradi sanacija klizišta. Ovaj put je od izuzetnog značaja jer povezuje naseljeno mesto Banja Koviljača sa lokalnim grobljem te stanovnici Banje Koviljače okolnim, regionalnim putem, dolaze do pomenutog groblja.

Urađena je geomehanika i predlog sanacije. Potrebno je uraditi projekat sanacije i vratiti ulicu u prvobitno stanje.

3. Zdravstvena infrastruktura

3.1. Projekat sanacije Doma zdravlja "Dr Milenko Marin" - objekat poliklinike u Loznici

Projekat obuhvata sledeće radove: Saniranje oštećenih fasadnih zidnih površina, kao i izradu nove fasade, zidanje terasa sa postavljanjem stolarije, asfaltiranje trotoara i platoa, zamena dotrajale stolarije, termoizolacija, oluci, spoljašnja ograda, keramički radovi i dr. Ukupna procenjena vrednost projekta iznosi 10.278.886,20 dinara bez PDV-a, ili 12.334.663,44 dinara sa PDV-om. Ukupna površina objekta iznosi 5 957,14 m2, a ukupan broj korisnika 74 500.

3.2. Projekat zdravstvene stanice u Banji Koviljači Doma zdravlja "Dr Milenko Marin"

Projekat obuhvata sledeće radove: saniranje oštećenih podnih površina, keramičkih podnih i zidnih pločica u sanitarnim čvorovima, zamena dotrajale stolarije i dr. Procenjena vrednost projekta bez PDV-a je 3.628.460,00 dinara, a 4.354.152,00 dinara sa PDV-om. Ukupna površina objekta iznosi 523,77 m2, a ukupan broj korisnika 5500.

III MERE KOJE TREBA PREDUZETI RADI OBNOVE, ODNOSNO SANACIJE POSLEDICA POPLAVA, ODNOSNO DEJSTVA KLIZIŠTA I ROKOVI ZA SPROVOĐENJE MERA

Radi obnove objekata javne namene, potrebno je izvesti radove na rekonstrukciji objekata, kao i na izgradnji novih. Napominjemo da je Gradsko veće grada Loznice dana 13.08.2014. godine formiralo radnu grupu koja je sagledala faktičko stanje na terenu i predložila Godišnji program mera i radova za smanjenje rizika od poplava na vodotocima 2. reda na teritoriji grada Loznice za 2014. godinu, kojim je obuhvaćena reka Trbušnica, a koji je Gradsko veće grada Loznice usvojilo 10.11.2014. godine i koji je sastavni deo dokumentacije.

Spisak objekata koje je potrebno rekonstruisati, odnosno izgraditi, utvrđuje Gradsko veće grada Loznice, na osnovu podataka o oštećenim objektima koje su dostavili JP "Grad", JP "Direkcija za upravljanje i razvoj Banje Koviljače", Dom zdravlja "Dr Milenko Marin" Odeljenje za privredu GU Loznice, Komisija za procenu šteta od poplava u 2014. godini koju je formirala GU Loznice i informacija o statusu projektno-tehničke dokumentacije za svaki objekat. Spisak objekata dat je u Prilogu 1 i čini sastavni deo ovog programa. Redni broj u spisku odnosi se na prioritet za izgradnju odnosno rekonstrukciju.

Program obnove objekata javne namene u nadležnosti jedinice lokalne samouprave, grad Loznica dostaviće Kancelariji po usvajanju na sednici Gradskog veća i davanju saglasnosti Skupštine grada Loznice na prvoj sednici u 2016.godini. Rekonstrukcija oštećenih i izgradnja novih objekata na teritoriji grada Loznice zavisiće od visine finansijskih sredstava obezbeđenih preko Kancelarije iz Fonda solidarnosti Evropske unije.

IV NAČIN I OBIM SPROVOĐENJA MERA, KAO I KRITERIJUMI ZA SPROVOĐENJE MERA

Javne nabavke za radove na rekonstrukciji i izgradnji objekata javne namene, vršiće se u skladu sa izmenama i dopunama Zakona o javnim nabavkama. Postupak javne nabavke radova sprovodi grad Loznica.

Predmet rekonstrukcije odnosno izgradnje mogu biti oni objekti javne namene koji ispunjavaju sledeće osnovne kriterijume:

- da je objekat u nadležnosti jedinice lokalne samouprave;

- da su oštećenja nastala usled dejstva poplave ili aktiviranjem klizišta koja su se desila u maju 2014. godine i da su oštećenja utvrđena odgovarajućim zapisnikom nadležnog organa o prijavi odnosno proceni štete;

- da za rekonstrukciju ili izgradnju nisu obezbeđena sredstva iz budžeta lokalne samouprave, donacija ili drugih izvora finansiranja;

V ORGANI DRŽAVNE UPRAVE NADLEŽNI ZA KOORDINACIJU, ODNOSNO NOSIOCI SPROVOĐENJA POJEDINIH MERA IZ OVOG PROGRAMA

Nosilac sprovođenja mera iz ovog programa je grad Loznica u skladu sa članom 1. zakona, a Kancelarija vrši koordinaciju mera iz ovog programa.

VI PROCENA POTREBNIH FINANSIJSKIH SREDSTAVA I IZVOR FINANSIRANJA

Potrebna finansijska sredstva za sprovođenje ovog programa iznose 110.531.286,83 dinara bez PDV-a dinara, odnosno 132.637.544,19 dinara sa PDV-om. Kancelarija za upravljanje ulaganjima od javnog značaja, kao pravni sledbenik Kancelarije za pomoć i obnovu poplavljenih područja će opredeliti sredstva iz Fonda solidarnosti Evropske unije za one objekte koji su prioritetni prema obimu oštećenja i značaju za građane na teritoriji jedinice lokalne samouprave, a u skladu sa visinom ukupno obezbeđenih sredstava.

Prilog 1

Spisak objekata koje je potrebno rekonstruisati, odnosno izgraditi

 

Redni broj

Opština

Naziv objekta

Tip infrastrukture
(1-vodovod i kanalizacija,
2-vodotokovi,
3- zdravstvo,
4-obrazovanje,
5- putevi)

Vrsta objekta (ukoliko se radi o putu, obavezno navesti dužinu deonice puta koja je oštećena)

Procenjena vrednost radova bez PDV

Procenjena vrednost radova sa PDV

Program
obnove
(1-da, 2-ne)

Nadležnost
opštine/grada
(1-da, 2-ne)

Zapisnik o
šteti
nastaloj u
maju 2014.
godine
(1-da, 2-ne)

Izjava da nisu
obezbeđena
sredstva
(1-da, 2-ne)

Ostatak dokumentacije koji se prilaže

1

Loznica

Drumski most-rekonstrukcija preko reke Korenite na KP br. 4798, KO Korenita

5 - Putevi

5 - Putevi - 8m dužine, 3,5 širine, pešačke staze po 1m sa obe strane

723,435.50

868,122.60

DA

DA

DA

DA

U postupku izdavanja građevinske dozvole

2

Loznica

Distributivna vodovodna mreža Paskovac -Zajača na više KP, KO Paskovac i zajača prema lokacijskim uslovima

1 - Vodovod i kanalizacija

1 - Vodovod

33,157,624.32

39,789,149.18

Da

Da

Ne

Da

Projektna dokumentacija završena

3

Loznica

Projekat sanacije Doma zdravlja "dr Milenko Marin" - objekat poliklinike u Loznici

3 - zdravstvo

Zgrada Poliklinika Doma zdravlja "dr Milenko Marin" u Loznici

10,278,886.20

12,334,663.44

Da

Da

Ne

Da

Projektna dokumentacija izrađena

4

Loznica

Projekat zdravstvene stanice u Banji Koviljači Doma zdravlja "dr Milenko Marin"

3 - zdravstvo

zgrada zdravstvene stanice u Banji Koviljači

3,628,460.00

4,354,152.00

Da

Da

Ne

Da

Projektna dokumentacija izrađena

5

Loznica

Regulisani deo reke Trbušnice

2 - Vodotokovi

2 - Vodotok 2. reda reke Trbušnice - sanacija regulisanog dela

21,042,880.81

25,251,456.97

DA

DA

DA

DA

Projekat sanacije u izradi

6

Loznica

Crpna stanica na Ciganskom potoku

2 - Vodotokovi

2 - Opremanje objekta crpne stanice sa dve pumpe kapaciteta po 800 litara /sekundi + izgradnja trafostanice zbog potrebe za strujom za pokretanje pumpi

10,500,000.00

12,600,000.00

DA

DA

DA

DA

Projekat u izradi

7

Loznica

Crpna stanica na Simića potoku

2 - Vodotokovi

2 - Izgradnja crpne stanice na Simića potoku i opremanje objekta crpne stanice sa dve pumpe kapaciteta po 800 litara /sekundi + izgradnja trafostanice zbog potrebe za strujom za pokretanje pumpi

12,200,000.00

14,640,000.00

DA

DA

DA

DA

Projekat u izradi

6

Loznica

Ul. Gučevska - Banja Koviljača

5 - Putevi

Put u dužini od 40 m

18,000,000.00

21,600,000.00

DA

DA

DA

DA

Projekat sanacije u izradi

8

Loznica

L-67 Most na Jadru u Gornjem dobriću

5 - Putevi

Lokalni put L-67 od mosta na Jadru u Gornjem Dobriću prema Donjem Dobriću u dužini od 120 m

1,000,000.00

1,200,000.00

DA

DA

DA

DA

Projekat sanacije u izradi

9

UKUPNO

 

 

 

110,531,286.83

132,637,544.19