PRAVILNIK
O BLIŽIM USLOVIMA ZA SPROVOĐENJE KONTINUIRANE EDUKACIJE ZA ZAPOSLENE U PRAVOBRANILAŠTVU GRADA

("Sl. list grada Niša", br. 31/2017)

Član 1

Ovim pravilnikom utvrđuje se vrsta, programi, način i postupak i dužina trajanja kontinuirane edukacije, lica i Službe koje mogu sprovoditi postupak kontinuirane edukacije, kriterijumi na osnovu kojih se vrši izbor programa kontinuirane edukacije, kao i druga pitanja od značaja za sprovođenje kontinuirane edukacije za zaposlene u Prvobranilaštvu Grada (u daljem tekstu: "Organ").

Član 2

Zaposlena lica u Organu imaju pravo i dužnost da u toku rada stalno prate razvoj oblasti u kojoj obavljaju svoju delatnost i koja im je poverena aktom o sistematizaciji radnih mesta. Zaposlena lica u Organu su dužna, da se u toku radnog odnosa stručno usavršavaju i da učestvuju u svim oblicima stručnog usavršavanja koji se organizuju u okviru Organa, odnosno na koje se zaposlena lica upućuju.

Član 3

Kontinuirana edukacija podrazumeva:

1. Učešće na stručnim skupovima

2. Učešće na seminarima, kursevima i drugim programima kontinuirane edukacije

3. Učešće na internim edukacijama i treninzima.

Član 4

Zaposlena lica u Organu se mogu stručno usavršavati kroz različite vrste kontinuirane edukacije: učešćem na seminarima, učešćem na stručnim sastancima, učešćem na kursevima, učešće na internim predavanjima koje mogu biti organizovana u okviru Organa.

Član 5

Procenu kvaliteta programa kontinuirane edukacije vrši Gradski Pravobranilac. Prilikom procene kvaliteta programa kontinuirane edukacije i utvrđivanja zaposlenih lica, definiše se ispunjenost sledećih uslova:

1. Program donosi usavršavanju znanja, veštine i stručnost polaznika

2. Program se zasniva na najnovijim znanjima i zakonskoj regulativi struke

3. Program obrađuje teme od većeg i važnog značaka za struku

4. Program doprinosi unapređenju kvaliteta struke i znanjima i veštinama zaposlenih

5. Da je organizator programa obezbedio tehničke uslove za uspešno sprovođenje programa kontinuirane edukacije, da je obezbedio sistem evidencije prisutnih, sistem provere znanja (za kurseve i seminare) i sistem evaluacije programa.

Ovim Pravilnikom se definiše obaveza organizatora programa kontinuirane edukacije da izvesti Organ, a na zahtev Organa, o prisutnosti upućenih zaposlenih lica, sa njihovim listama evaluacije i rezultatima provere znanja - ukoliko su vršena.

Po završetku Programa kontinuirane edukacije upućena zaposlena lica su dužna da o novim saznanjima i veštinama koje su stekli, sačine Izveštaj sa kontinuirane edukacije i o tome održe sastanak sa svim zaposlenima u okviru Organa, i stečena znanja prenesu na sve zaposlene u Organu. O održanom tematskom sastanku sačinjava se Zapisnik sa potpisima svih prisutnih.

Član 6

Obavezuje se Gradski Pravobranilac da u skladu sa Pravilnikom utvrdi iznos neophodnih novčanih sredstava na godišnjem nivou za potrebe kontinuirane edukacije.

Utvrđeni iznos novčanih sredstava u pisanom obliku dostaviti Sekretarijatu za finansije, pre izrade Nacrta Odluke o budžetu za narednu godinu.

Član 7

Ovim Pravilnikom se propisuje da se stručno usavršavanje, prisustvovanjem programima kontinuirane edukacije, i izvršavanja o usvojenim znanjima i veštinama, upisuje u Radni list zaposlenih i doprinosi ocenjivanju koje se vrši jedanput godišnje.

Član 8

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom listu Grada Niša".