ODLUKAO RADNOM VREMENU TRGOVINSKIH I ZANATSKIH OBJEKATA I OBJEKATA ZA PRIREĐIVANJE IGARA NA SREĆU I ZABAVNIH IGARA NA TERITORIJI GRADA NOVOG SADA("Sl. list Grada Novog Sada", br. 63/2015 i 32/2017) |
Ovom odlukom uređuje se radno vreme za trgovinske formate i oblike trgovine van prodajnog objekta, putem određivanja ukupnog trajanja radnog vremena i njegovog vremenskog rasporeda i obaveza držanja otvorenih pojedinih prodajnih objekata u toku praznika i drugih neradnih dana, kao i radno vreme zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara na teritoriji Grada Novog Sada (u daljem tekstu: Grad).
Radno vreme, u smislu ove odluke, je radno vreme u okviru kojeg privredna društva, druga pravna lica i preduzetnici (u daljem tekstu: privredni subjekti) iz trgovinske, zanatske i delatnosti priređivanja igara na sreću i zabavnih igara mogu obavljati svoju delatnost.
U toku trajanja utvrđenog radnog vremena, kupci mogu da kupuju robu, odnosno korisnici da koriste usluge u objektu, u kojem se obavlja trgovinska, zanatska i delatnost priređivanja igara na sreću i zabavnih igara.
Radno vreme počinje od momenta kada korisnici usluge, odnosno kupci robe mogu da uđu u objekat iz stava 2. ovog člana, a završava se u momentu kada korisnici usluge, odnosno kupci robe ne mogu da ulaze u objekat.
Privredni subjekti iz zanatske, trgovinske i delatnosti priređivanja igara na sreću i zabavnih igara dužni su da u okviru ukupnog trajanja radnog vremena, propisanog ovom odlukom, utvrde njegov vremenski raspored, početak i završetak, da utvrđeno radno vreme istaknu na jasan, nesumnjiv i lako uočljiv način na glavnom ulazu ili drugom vidnom mestu u objektu iz člana 2. stav 2. ove odluke, kao i da se pridržavaju označenog radnog vremena, koje može biti i kraće od propisanog ovom odlukom.
U objektu koji je zaštićeno kulturno dobro, podaci iz stava 1. ovog člana mogu se istaći unutar objekta ili na drugom prikladnom mestu, kako bi se obezbedila zaštita kulturnog dobra, u skladu sa zakonom kojim se uređuje zaštita kulturnih dobara.
U slučaju vanrednih promena, prekida ili drugog oblika privremenog prestanka obavljanja delatnosti u objektu, obaveštenje o radnom vremenu mora biti istaknuto na glavnom ulazu ili drugom vidnom mestu objekta iz člana 2. stav 2. ove odluke.
Privredni subjekti koji obavljaju delatnost u trgovinskim formatima, zanatskim objektima i u objektima za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara, dužni su da ispunjavaju uslove u skladu sa propisima, kojima se uređuje zaštita od buke i propisima kojima se uređuje zaštita životne sredine.
Rad u objektima iz stava 1. ovog člana, privredni subjekti moraju organizovati tako da se ne uznemiravaju građani, koji stanuju ili rade u susedstvu, odnosno da se ne ugrožava i ne remeti kućni i javni red i mir.
II RADNO VREME TRGOVINSKIH FORMATA, TRGOVINE VAN PRODAJNOG OBJEKTA I VREME PRODAJE POJEDINIH VRSTA ROBE
Trgovina se, po pravilu, obavlja u prodajnom objektu, u različitim trgovinskim formatima.
Trgovinski formati su organizaciono-tehnički oblici obavljanja trgovine, sa fiksnom lokacijom.
Trgovina može da se obavlja i van prodajnog objekta.
Trgovinski formati se, u skladu sa propisima kojima se uređuje trgovina, klasifikuju kao:
1) nespecijalizovani trgovinski formati,
2) specijalizovane prodavnice, i
3) posebni trgovinski formati.
Nespecijalizovani trgovinski formati su:
1) trgovina na malo pretežno prehrambenog asortimana:
- hipermarket,
- supermarket,
- supereta,
- mini market,
- diskontna prodavnica,
- klasična prodavnica sa pretežno prehrambenim asortimanom,
2) trgovina na malo pretežno neprehrambenog asortimana:
- robna kuća.
Specijalizovane prodavnice su:
1) prodavnice hrane, pića i duvana:
- prodavnice voća i povrća,
- mesare,
- ribarnice,
- pekare,
- prodavnice pića,
- prodavnice mlečnih proizvoda i drugo,
- ostale specijalizovane prehrambene prodavnice,
2) benzinske stanice,
3) prodavnice proizvoda informaciono-komunikacione tehnologije (npr. računara, softvera, telekomunikacione opreme, mobilnih telefona i slično),
4) prodavnice specijalizovane za prodaju opreme za domaćinstvo (npr. aparati za domaćinstvo, nameštaj, podne i zidne obloge, metalna roba, boje, tekstilni proizvodi i drugo),
5) prodavnice specijalizovane za prodaju proizvoda za kulturu i rekreaciju (npr. knjižare, prodavnice sportske opreme, prodavnice kancelarijskog materijala, prodavnice igračaka i slično),
6) prodavnice odeće, odevne galanterije i krzna,
7) prodavnice obuće i predmeta od kože,
8) drogerije (dragstori),
9) specijalizovane prodavnice za prodaju ostalih robnih kategorija,
10) prodavnice kozmetičkih i toaletnih proizvoda (npr. parfimerije),
11) cvećare,
12) prodavnice za kućne ljubimce,
13) prodavnice nakita i satova i drugo, i
14) prodavnice polovnih proizvoda u kojima se obavlja trgovina na malo polovnim neprehrambenim proizvodima.
Posebni trgovinski formati su:
1) trgovinski centar, i
2) keš-end-keri.
Trgovinskim formatima iz člana 7. ove odluke utvrđuje se maksimalno radno vreme i to tako da mogu da rade svakog dana od 06,00 sati do 24,00 sata.
Benzinske stanice u Gradu, u okviru maksimalno utvrđenog radnog vremena iz stava 1. ovog člana, moraju da rade najmanje u vremenu od 06,00 sati do 20,00 sati svakog dana.
Radno vreme specijalizovanih prodavnica za prodaju štampe i duvana, kao glavnih proizvoda, koje se nalaze na autobuskoj i železničkoj stanici, određuje se u skladu sa radnim vremenom stanice.
Privredni subjekti koji obavljaju delatnost u trgovinskim formatima iz člana 7. ove odluke dužni su da u okviru maksimalno i minimalno utvrđenog radnog vremena, odrede trajanje i raspored svog radnog vremena.
Trgovinskim formatima iz člana 7. ove odluke može da se odredi drugačije radno vreme od radnog vremena utvrđenog u članu 8. stav 1. ove odluke, na osnovu rešenja, koje donosi Gradska uprava za privredu, u roku od 30 dana od dana podnošenja pisanog zahteva.
Privredni subjekti koji se bave trgovinskom delatnošću u trgovinskim formatima iz člana 7. ove odluke, uz zahtev iz stava 1. ovog člana podnose rešenje o upisu trgovinske delatnosti u registar Agencije za privredne registre, dokaz da privredni subjekti u toku dosadašnjeg obavljanja trgovinske delatnosti nisu kršili odredbe Odluke o kućnom redu u stambenim zgradama, u prethodne dve godine, pre podnošenja zahteva, i da nisu radili duže od utvrđenog radnog vremena, kao i druge dokaze o ispunjenosti uslova za obavljanje trgovinske delatnosti u skladu sa zakonom i drugim aktima koji uređuju oblast trgovine.
Rešenje iz stava 1. ovog člana donosi se najduže na period od dve godine.
Protiv rešenja iz stava 1. ovog člana, privredni subjekti mogu izjaviti žalbu Gradskom veću Grada Novog Sada (u daljem tekstu: Gradsko veće), u roku od osam dana od dana prijema rešenja.
Privredni subjekti dužni su da rešenje iz stava 1.ovog člana drže u trgovinskim formatima.
Robne kuće, trgovinski centri i keš-end-keri dužni su da istaknu na vidnom mestu radno vreme trgovinskog formata, a privredni subjekti, koji obavljaju trgovinu ili drugu delatnost, ili pružaju druge usluge u okviru tih objekata, dužni su da istaknu svoje radno vreme u zavisnosti od vrste usluge ili delatnosti, u skladu sa odredbom člana 3. ove odluke.
Ugostiteljski objekti koji obavljaju ugostiteljsku delatnost u okviru objekata iz stava 1. ovog člana, dužni su da se pridržavaju radnog vremena utvrđenog odlukom, kojom se reguliše radno vreme ugostiteljskih objekata u Gradu.
Trgovinski formati koji se nalaze unutar pijaca, svoje radno vreme usklađuju sa radnim vremenom pijaca.
Trgovcu koji obavlja trgovinu ličnim nuđenjem utvrđuje se radno vreme i to tako da može početi sa radom svakog dana, najranije od 08,00 sati i može raditi najduže do 22,00 sata.
Radno vreme trgovine na malo van prodajnog objekta u prenosivim objektima tipa kioska, tezge, štanda ili na drugim sredstvima ili opremi, koja je relativno vezana za određeno mesto i sa pokretnih sredstava ili opreme (ambulantna trgovina), utvrđuje se tako da mogu da rade svakog dana od 06,00 sati do 24,00 sata.
Privredni subjekti, koji obavljaju trgovinu na privrednim izložbama robe, odnosno usluga privremenog ili povremenog karaktera, van sajamskog prostora i na tradicionalnim manifestacijama, kao što su vašari, festivali i druge manifestacije na kojima se u sklopu kulturnih, muzičkih, sportskih i drugih društvenih aktivnosti prodaje određena roba, treba da se pridržavaju radnog vremena izložbe, odnosno manifestacije.
III RADNO VREME ZANATSKIH OBJEKATA
Zanatski objekti u smislu ove odluke su:
1) Objekti u kojima se pružaju usluge starih i umetničkih zanata i domaće radinosti prema Pravilniku o određivanju poslova, koji se smatraju starim i umetničkim zanatima, odnosno poslovima domaće radinosti, načinu sertifikovanja istih i vođenju posebne evidencije izdatih sertifikata ("Službeni glasnik RS", broj 56/12),
2) Objekti u kojima se pružaju:
- obućarske, krojačke, sajdžijske, saračke, kovačke, zlatarske i slične usluge,
- frizerske, kozmetičke, berberske, pedikirske, manikirske i slične usluge,
- servisne usluge (popravke računara, predmeta za ličnu upotrebu i upotrebu u domaćinstvu, servisi za popravku, održavanje, pranje i servisi za podmazivanje motornih vozila, vulkanizerske radnje i servisi za pranje tepiha, ostali servisi, video klubovi, dečije igraonice i radionice i slične servisne usluge).
Zanatskim objektima iz člana 15. ove odluke utvrđuje se maksimalno radno vreme i to tako da mogu da rade svakog dana od 06,00 sati do 24,00 sata, i da svojim radom ne uznemiravaju građane.
Privredni subjekti koji obavljaju delatnost u zanatskim objektima iz člana 15. ove odluke dužni su da u okviru utvrđenog radnog vremena iz stava 1. ovog člana, odrede trajanje i raspored svog radnog vremena i istaknu ga u skladu sa odredbom člana 3. ove odluke.
Zanatskim objektima iz člana 15. ove odluke može da se odredi drugačije radno vreme, od radnog vremena utvrđenog u članu 16. stav 1. ove odluke, na osnovu rešenja, koje donosi Gradska uprava za privredu, u roku od 30 dana od dana podnošenja pisanog zahteva.
Privredni subjekti koji se bave zanatskom delatnošću uz zahtev iz stava 1. ovog člana podnose rešenje o upisu zanatske delatnosti u registar Agencije za privredne registre, dokaz da privredni subjekti u toku dosadašnjeg obavljanja zanatske delatnosti nisu kršili odredbe Odluke o kućnom redu u stambenim zgradama, u prethodne dve godine, pre podnošenja zahteva, dokaz da nisu radili duže od utvrđenog radnog vremena, kao i druge dokaze o ispunjenosti uslova za obavljanje zanatske delatnosti.
Rešenje iz stava 1. ovog člana donosi se najduže na period od dve godine.
Protiv rešenja iz stava 1. ovog člana, privredni subjekti mogu izjaviti žalbu Gradskom veću, u roku od osam dana od dana prijema rešenja.
Privredni subjekti dužni su da rešenje iz stava 1. ovog člana drže u zanatskim objektima.
IV RADNO VREME OBJEKATA ZA PRIREĐIVANJE IGARA NA SREĆU I ZABAVNIH IGARA
Objekti za priređivanje igara na sreću su objekti u kojima se organizuju igre i u kojima se učesnicima, uz naplatu, pruža mogućnost da ostvare dobitak u novcu, stvarima, uslugama ili pravima, pri čemu dobitak ili gubitak ne zavisi od znanja ili veštine učesnika u igri, nego od slučaja ili nekog neizvesnog događaja.
Objekti za priređivanje zabavnih igara su objekti u kojima se organizuju igre na računarima, simulatorima, video-automatima, fliperima i drugim sličnim napra- vama, koje se stavljaju u pogon uz pomoć novca ili žetona, kao i pikado, bilijar i druge slične igre, u kojima se učestvuje uz naplatu, a u kojima učesnik ne može ostvariti dobitak u novcu, stvarima, uslugama ili pravima, već pravo na jednu ili više besplatnih igara iste vrste.
Objektima iz člana 18. ove odluke utvrđuje se maksimalno radno vreme i to tako da mogu da rade svakog dana od 06,00 sati do 24,00 sata.
U objektima iz člana 18. ove odluke može se odrediti drugačije radno vreme od radnog vremena utvrđenog u stavu 1. ovog člana, na osnovu rešenja, koje donosi Gradska uprava za privredu, u roku od 30 dana od dana podnošenja pisanog zahteva.
Privredni subjekti koji se bave priređivanjem igara na sreću i zabavnih igara uz zahtev iz stava 2. ovog člana podnose rešenje o upisu delatnosti priređivanje igara na sreću i zabavnih igara u registar Agencije za privredne registre, dokaz da privredni subjekti u toku dosadašnjeg obavljanja delatnosti nisu kršili odredbe Odluke o kućnom redu u stambenim zgradama, u prethodne dve godine, pre podnošenja zahteva, dokaz da nisu radili duže od utvrđenog radnog vremena, kao i druge dokaze o ispunjenosti uslova za obavljanje delatnosti, u skladu sa Zakonom o igrama na sreću.
Rešenje iz stava 2. ovog člana donosi se najduže na period od dve godine.
Protiv rešenja iz stava 2. ovog člana, privredni subjekti mogu izjaviti žalbu Gradskom veću, u roku od osam dana od dana prijema rešenja.
Privredni subjekti dužni su da rešenje iz stava 2. ovog člana drže u objektima za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara.
Privredni subjekti dužni su da u okviru utvrđenog radnog vremena iz st. 1. i 2. ovog člana, odrede trajanje i raspored svog radnog vremena i istaknu ga u skladu sa odredbom člana 3. ove odluke.
V RADNO VREME TRGOVINSKIH FORMATA, ZANATSKIH OBJEKATA I OBJEKATA ZA PRIREĐIVANJE IGARA NA SREĆU I ZABAVNIH IGARA U OPRAVDANIM SLUČAJEVIMA, U SLUČAJU PROGLAŠENJA VANREDNE SITUACIJE, U DANE DRŽAVNIH I DRUGIH PRAZNIKA I DRUGIH NERADNIH DANA
Gradsko veće u opravdanim slučajevima (međunarodni skupovi, kongresi, sportske i druge manifestacije od značaja za Grad), kada se očekuje veći priliv turista u Grad, može da odobri drugačiji raspored, početak i završetak radnog vremena trgovinskih formata, zanatskih objekata, i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara.
U slučaju proglašenja vanredne situacije (pandemija, epidemija, elementarne nepogode i sl.), Gradski štab za vanredne situacije ili drugi nadležni organ u skladu sa zakonom, može svojim aktom drugačije urediti raspored, početak i završetak radnog vremena trgovinskih formata, zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara.
Izmenjeni raspored, početak i završetak radnog vremena trgovinskih formata, zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara, u skladu sa članom 20. stav 1. ove odluke, privredni subjekti moraju istaći na glavnom ulazu, najmanje tri dana pre njegove primene, a u skladu sa članom 20. stav 2. ove odluke, najkasnije na dan početka primene akta Gradskog štaba za vanredne situacije ili drugog nadležnog organa u skladu sa zakonom, i moraju se pridržavati tako naznačenog radnog vremena u svom poslovanju.
Trgovinski formati iz člana 7. ove odluke, zanatski objekti iz člana 15. ove odluke i objekti za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara iz člana 18. ove odluke mogu biti zatvoreni nedeljom i u dane državnih i drugih praznika, u skladu sa zakonom i odredbama ove odluke.
Pisano obaveštenje o neradnim danima treba da bude istaknuto na vidnom mestu objekta, najmanje tri dana pre neradnog dana.
Na dan državnog i drugog praznika nespecijalizovani trgovinski formati, u kojima se obavlja trgovina na malo pretežno neprehrambenog asortimana, specijalizovane prodavnice u kojima se obavlja trgovina na malo pretežno neprehrambenog asortimana i posebni trgovinski formati, mogu biti zatvoreni.
Privredni subjekti u prodajnim objektima nespecijalizovanih trgovinskih formata pretežno prehrambenog asortimana i specijalizovane prodavnice hrane, pića i duvana, dužni su da se u dane državnih i drugih praznika pridržavaju radnog vremena određenog ovom odlukom.
Na Badnji dan (6. januar) ili dan koji prethodi prazniku, kada se ne radi jedan ili dva dana, prodajni objekti iz člana 24. ove odluke, moraju da rade najmanje od 09,00 sati do 18,00 sati.
Ako je nedelja dan, koji prethodi prazniku, kada se ne radi jedan ili dva dana, prodajni objekti iz stava 1. ovog člana moraju da rade najmanje od 09,00 sati do 12,00 sati.
Na dan državnog i drugog praznika kada se ne radi jedan dan, prodajni objekti iz člana 24. ove odluke moraju da rade najmanje u vremenu od 09,00 sati do 12,00 sati.
Na dan državnog i drugog praznika kada se ne radi dva dana, prvog dana praznika prodajni objekti iz stava 1. ovog člana mogu biti zatvoreni, a drugog dana praznika prodajni objekti moraju da rade najmanje u vremenu od 09,00 sati do 12,00 sati.
Ukoliko državni i drugi praznik pada u nedelju, sledećeg(ih) neradnog(ih) dana praznika prodajni objekti iz stava 1. ovog člana moraju da rade najmanje u vremenu od 09,00 sati do 12,00 sati.
U dane Vaskršnjih praznika u periodu od Velikog petka zaključno sa drugim danom Vaskrsa (4 neradna dana), prodajni objekti iz člana 24. ove odluke moraju da rade po sledećem rasporedu:
1) prvi dan praznika (Veliki petak) - najmanje od 09,00 sati do 12,00 sati;
2) drugi dan praznika (subota) - najmanje od 09,00 sati do 12,00 sati;
3) treći dan praznika (Vaskrs) - mogu biti zatvoreni;
4) četvrti dan praznika (drugi dan Vaskrsa) - najmanje od 09,00 sati do 12,00 sati.
Ako je praznovanje državnih i drugih praznika povezano pet ili više dana, prvog dana praznika prodajni objekti iz člana 24. ove odluke mogu biti zatvoreni, a ostalih neradnih dana praznika moraju da rade najmanje od 09,00 sati do 12,00 sati.
U dane državnih i drugih praznika benzinske stanice u radnim zonama i na ulaznim pravcima u Grad rade od 00,00 sati do 24,00 sata, a ostale benzinske stanice u Gradu najmanje u vremenu od 06,00 sati do 20,00 sati.
Privredni subjekti iz člana 24. ove odluke dužni su da raspored, početak i završetak radnog vremena u slučajevima iz čl. 25-29. ove odluke, istaknu na vidnom mestu objekta, najmanje tri dana pre dana državnog i drugog praznika.
VI NAPUŠTANJE OBJEKATA NAKON ISTEKA RADNOG VREMENA I PRISUSTVO ODGOVORNOG LICA NA POČETKU I NA KRAJU RADNOG VREMENA
Istekom utvrđenog radnog vremena trgovinski i zanatski objekti i objekti za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara i pripadajući prostor, koji služi za obavljanje delatnosti moraju biti ispražnjeni od kupaca robe i korisnika usluga i drugih lica, koja nisu zaposlena, odnosno radno angažovana lica od strane privrednog subjekta.
Kupci, odnosno korisnici usluga, koji se zateknu u objektima iz stava 1. ovog člana u momentu isteka utvrđenog radnog vremena, imaju pravo da završe započetu kupovinu ili obave započetu uslugu.
Odgovorno lice za trgovinski i zanatski objekat ili objekat za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara, koji posluje u okviru privrednog društva ili drugog pravnog lica, odnosno preduzetnik ili lice, koje oni pisanim putem ovlaste, moraju da budu prisutni na početku i na kraju radnog vremena.
U vreme određeno kao vreme završetka radnog vremena trgovinskih formata, zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara mogu biti prisutna samo zaposlena lica i korisnici usluga, odnosno kupci robe, koji su u objekat ušli do roka određenog za završetak radnog vremena.
Nadzor nad sprovođenjem odredaba ove odluke vrši Gradska uprava za privredu.
Poslove inspekcijskog nadzora nad primenom ove odluke obavlja Gradska uprava za inspekcijske poslove, putem komunalnog inspektora.
Komunalni inspektor iz stava 2. ovog člana u obavljanju poslova inspekcijskog nadzora u pogledu isticanja i pridržavanja radnog vremena trgovinskih objekata, utvrđenog ovom odlukom, ima ista ovlašćenja i dužnosti, kao i tržišni inspektor, u skladu sa Zakonom o trgovini.
Komunalno-policijske poslove obavlja komunalni policajac, koji je, pored zakonom utvrđenih ovlašćenja, ovlašćen da izdaje prekršajni nalog za prekršaje propisane ovom odlukom.
Ukoliko komunalni inspektor, odnosno komunalni policajac, u obavljanju svojih poslova uoči povredu propisa iz nadležnosti drugog organa, odmah će o tome pisanim putem obavestiti nadležni organ.
Novčanom kaznom u fiksnom iznosu od 150.000,00 dinara kazniće se za prekršaj privredno društvo ili drugo pravno lice ako:
1. ne istakne raspored, početak i završetak radnog vremena trgovinskih i zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara u skladu sa članom 3. ove odluke,
2. odredi maksimalnu dužinu trajanja radnog vremena trgovinskih i zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara suprotno ovoj odluci, odnosno ako trgovinski i zanatski objekti i objekti za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara počnu sa radom pre ili rade duže od maksimalnog radnog vremena utvrđenog ovom odlukom (čl. 8, 9, 12, 13, 16, 17. i 19.),
3. ne istakne izmenjeni raspored, početak i završetak radnog vremena trgovinskih i zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara, u skladu sa članom 21. ove odluke,
4. ako prodajni objekti iz člana 24. ove odluke, ne rade u vremenu, utvrđenom ovom odlukom, na Badnji dan, na dan državnog ili drugog praznika i u dane Vaskršnjih praznika (čl. 25, 26, 27, 28. i 29.),
5. ne istakne izmenjeni raspored, početak i završetak radnog vremena trgovinskih formata u skladu sa članom 30. ove odluke,
6. po isteku utvrđenog radnog vremena ne isprazni trgovinski i zanatski objekat i objekat za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara od kupaca robe i korisnika usluga i drugih lica koja nisu zaposlena, odnosno radno angažovana lica (član 31.),
7. lice iz člana 32. stav 1. ove odluke ne bude prisutno u trgovinskom i zanatskom objektu i objektu za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara, na početku i na kraju radnog vremena.
Za prekršaje iz stava 1. ovog člana preduzetnik će biti kažnjen novčanom kaznom u fiksnom iznosu od 75.000,00 dinara.
Za prekršaje iz stava 1. ovog člana odgovorno lice u pravnom licu biće kažnjeno novčanom kaznom u fiksnom iznosu od 25.000,00 dinara.
(Brisan)
Privredni subjekti dužni su da usklade radno vreme trgovinskih i zanatskih objekata i objekata za priređivanje igara na sreću i zabavnih igara, sa odredbama ove odluke, najkasnije do 1. maja 2016. godine.
Stupanjem na snagu ove odluke prestaje da važi Odluka o radnom vremenu ugostiteljskih objekata i objekata za priređivanje igara za zabavu i igara na sreću ("Službeni list Grada Novog Sada", br. 7/08, 39/10 i 13/14) u delu, koji se odnosi na radno vreme objekata za priređivanje igara za zabavu i igara na sreću.
Ova odluka stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom listu Grada Novog Sada".