PRAVILNIK

O PROGRAMIMA I ROKOVIMA ZA ODRŽAVANJE SEMINARA, NAČINU POLAGANJA ISPITA I IZGLEDU I SADRŽAJU DOZVOLE (LICENCE) ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE KANDIDATA ZA VOZAČE

("Sl. glasnik RS", br. 1/2012 i 106/2020)

 

I UVODNA ODREDBA

Član 1

Ovim pravilnikom propisuju se program za pripremnu nastavu i polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke, program obaveznih seminara unapređenja znanja, način polaganja stručnog ispita, rokovi za održavanje seminara, izgled obrasca dozvole (licence) za predavača teorijske obuke.

II PROGRAM ZA POLAGANJE I NAČIN POLAGANJA STRUČNOG ISPITA ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

1. Program stručnog ispita

Član 2

Pripremna nastava za polaganje stručnog ispita i polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke sprovode se prema Programu za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke (Prilog 1.), koji je odštampan uz ovaj pravilnik i čini njegov sastavni deo.

2. Način polaganja stručnog ispita

Član 3

Lice koje želi da se stručno osposobi i dobije dozvolu (licencu) za predavača teorijske obuke (u daljem tekstu: kandidat) podnosi prijavu za pohađanje pripremne nastave i polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke, najkasnije 30 dana pre pohađanja pripremne nastave, odnosno polaganja stručnog ispita.

Pre polaganja stručnog ispita za predavača teorijske obuke, kandidat je u obavezi da završi pripremnu nastavu.

Stručni ispit za predavača teorijske obuke sastoji se iz teorijskog dela i praktičnog dela tog ispita.

Kandidat je dužan da položi teorijski deo stručnog ispita u roku od godinu dana od završene pripremne nastave za polaganje tog ispita, a praktični deo stručnog ispita u roku od 18 meseci od završene pripremne nastave.

Polaganju praktičnog dela stručnog ispita može pristupiti samo kandidat koji je položio teorijski deo tog ispita.

Polaganje teorijskog dela stručnog ispita sprovodi se putem testa (pismeno ili na računaru) iz oblasti utvrđenih u Programu za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke.

Polaganje praktičnog dela stručnog ispita sprovodi se na način da kandidat pismeno ili na računaru priprema izvođenje časa ili dela časa, koji zatim brani pred ispitnom komisijom izvođenjem časa ili dela časa teorijske obuke za kandidate za vozače.

Rokove za pohađanje pripremne nastave i polaganje stručnog ispita određuje Agencija za bezbednost saobraćaja (u daljem tekstu: Agencija) - u skladu sa procenjenim potrebama i brojem podnetih prijava, tako da budu organizovane najmanje dve pripremne nastave, u svakoj polovini godine po jedna i najmanje tri roka za polaganje stručnog ispita. Raspored rokova za pripremnu nastavu i stručni ispit objavljuje Agencija na svojoj internet stranici najkasnije do 31. januara za tekuću godinu.

Prijava za pohađanje pripremne nastave i polaganje stručnog ispita podnosi se elektronski, odnosno u pisanoj formi na obrascu (Obrazac 1.), koji je odštampan uz ovaj pravilnik i čini njegov sastavni deo.

Član 4

Stručni ispit za predavača teorijske obuke polaže se pred ispitnom komisijom za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke, koju obrazuje Agencija.

Ispitna komisija za polaganje teorijskog, odnosno praktičnog dela stručnog ispita za predavača teorijske obuke se sastoji od predsednika i dva člana, koji imaju zamenike.

Član 5

(Brisan)

Član 6

Pre polaganja stručnog ispita utvrđuje se identitet kandidata - uvidom u javnu ispravu sa fotografijom kandidata.

Član 7

Testovi za polaganje stručnog ispita i ispita provere znanja koje priprema Agencija predstavljaju tajnu u skladu sa propisima kojima se uređuje tajnost podataka i ne smeju se objavljivati.

Član 8

Prilikom rešavanja testova za polaganje stručnog ispita kandidatu se ostavlja dovoljno vremena za odgovore na pitanja iz testa, a vreme određuje ispitna komisija za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke u zavisnosti od obima i sadržaja ispitnog testa.

Član 9

Ako kandidat ne pristupi polaganju stručnog ispita ili odustane od započetog polaganja stručnog ispita smatraće se da nije položio ispit.

Kandidatu koji iz opravdanih razloga (bolest i sl.) ne pristupi polaganju stručnog ispita dozvoliće se da polaže ispit u nekom od narednih ispitnih rokova.

Član 10

Ako se kandidat na stručnom ispitu služi nedozvoljenim sredstvima (korišćenje udžbenika, beležaka, prepisivanjem, upotrebom nedopuštenih tehničkih sredstava i sl.), ispitna komisija za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke će ga udaljiti sa ispita i pismeno konstatovati da nije položio stručni ispit.

Kandidatu iz prethodnog stava neće se dozvoliti ponovno polaganje stručnog ispita za predavača u roku od narednih godinu dana.

Član 11

O polaganju stručnog ispita vodi se Zapisnik o polaganju stručnog ispita za predavača teorijske obuke (Obrazac 2.), koji je odštampan uz ovaj pravilnik i čini njegov sastavni deo.

Zapisnik iz prethodnog stava čuva se najmanje deset godina.

Kandidat je položio stručni ispit ako je završio pripremnu nastavu, na teorijskom delu stručnog ispita dobio ocenu "položio" i na praktičnom delu stručnog ispita dobio ocenu "zadovoljio".

Smatraće se da je kandidat završio pripremnu nastavu ako je prisustvovao svim časovima - pojedinačno iz svake oblasti utvrđene u Programu za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke.

Kandidat je na teorijskom delu stručnog ispita dobio ocenu "položio" ako je osvojio najmanje 80% od ukupnog broja predviđenih bodova - pojedinačno iz svake oblasti utvrđene u Programu za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke.

Kandidat je na praktičnom delu stručnog ispita dobio ocenu "zadovoljio" ako je bio uspešan u svim sadržajima za koje je vršeno vrednovanje i ocenjivanje.

Kandidatu koji poseduje dozvolu (licencu) za ispitivača na teorijskom delu stručnog ispita za predavača priznaju se položene oblasti Bezbednost drumskog saobraćaja, Teorija izvođenja radnji vozilom u saobraćaju na putu, Saobraćajna etika i Propisi o bezbednosti saobraćaja, obuci vozača i polaganju vozačkih ispita.

Kandidatu koji položi stručni ispit izdaje se Uverenje o položenom stručnom ispitu za predavača teorijske obuke - na obrascu (Obrazac 3.), koji je odštampan uz ovaj pravilnik i čini njegov sastavni deo.

Na zahtev kandidata koji nije položio stručni ispit, ispitna komisija za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke je dužna da, neposredno nakon javno objavljenih rezultata, ukaže kandidatu na greške koje je učinio.

Član 12

Kandidat koji na teorijskom delu stručnog ispita nije dobio ocenu "položio", odnosno na polaganju praktičnog dela stručnog ispita nije dobio ocenu "zadovoljio", može da polaže stručni ispit u narednim ispitnim rokovima do isteka roka iz člana 3. stav 4. ovog pravilnika.

Oblasti koje je kandidat položio na teorijskom delu stručnog ispita priznaće se kandidatu do krajnjeg roka za polaganje teorijskog dela stručnog ispita.

Kandidat koji je položio teorijski deo stručnog ispita, u narednim ispitnim rokovima polaže samo praktični deo stručnog ispita, a najkasnije do krajnjeg roka za polaganje praktičnog dela stručnog ispita.

III PROGRAM I ROKOVI ZA ODRŽAVANJE OBAVEZNIH SEMINARA UNAPREĐENJA ZNANJA ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

1. Program obaveznih seminara unapređenja znanja

Član 13

Obavezni seminari unapređenja znanja sprovode se prema Programu obaveznih seminara unapređenja znanja za predavača teorijske obuke (Prilog 2.), koji je odštampan uz ovaj pravilnik i čini njegov sastavni deo.

2. Obavezni seminari i rokovi njihovog održavanja

Član 14

Obavezni seminari unapređenja znanja, na kojima predavači teorijske obuke sa dozvolom (licencom), unapređuju znanja stečena u postupku dobijanja dozvole (licence), održavaju se najmanje dva puta u toku kalendarske godine, a u skladu sa planom koji, polazeći od broja predavača teorijske obuke koji imaju pravo na produženje dozvole (licence) i obima oblasti i pitanja koja će se razmatrati na seminaru, utvrdi Agencija.

Godišnji plan obaveznih seminara unapređenja znanja određuje Agencija i mora sadržati najmanje dve oblasti iz Programa obaveznih seminara unapređenja znanja i polaganja ispita provere znanja za predavača teorijske obuke.

Agencija može, po potrebi, promeniti plan održavanja pojedinih seminara, o čemu će blagovremeno obavestiti zainteresovana lica.

O danu, vremenu, mestu, programu obaveznih seminara i učesnicima, odnosno sadržajima i izvođačima nastave za pojedine oblasti i pitanja, Agencija će davati obaveštenja na zvaničnoj Internet prezentaciji Agencije, odnosno na drugi pogodan način, najkasnije 15 dana po utvrđivanju plana i pre početka seminara.

Izvođenje sadržaja na seminaru vrše predavači, vođe radionica, medijatori, sertifikovani izvođači nastave, odnosno druga stručna lica koja su angažovana u sprovođenju seminara, od kojih Agencija određuje lice za rukovodioca seminara koje vrši evidentiranje prisustva polaznika seminara i njihove aktivnosti i o tome Agenciji dostavlja izveštaj.

Član 15

Predavač pre obnavljanja dozvole (licence), mora, u periodu od poslednjih pet godina od dana podnošenja zahteva za obnovu dozvole (licence), odnosno šest kalendarskih godina od dana podnošenja zahteva za obnovu dozvole (licence), prisustvovati na najmanje pet obaveznih seminara unapređenja znanja sa različitim sadržajem. U toku jedne kalendarske godine predavaču će se priznati najviše dva seminara na kojima je prisustvovao u punom obimu i sadržaju.

Predavač koji nije ispunio uslove za obnavljanje licence prisustvovanjem seminarima unapređenja znanja u skladu sa odredbama stava 1. ovog člana, mora prisustvovati petodnevnom seminaru unapređenja znanja na kome je u obavezi da pripremi i odbrani seminarski rad. Petodnevni seminar unapređenja znanja predavač može pohađati najranije šest meseci nakon isteka dozvole (licence).

Predavač teorijske obuke sa dozvolom (licencom), podnosi elektronsku prijavu za prisustvo na obaveznom seminaru unapređenja znanja - najkasnije 15 dana pre početka seminara za koji se prijavljuje.

Podaci o prisustvu i aktivnostima predavača na obaveznim seminarima unapređenja znanja beleže se i overavaju u elektronskoj Evidencionoj knjižici predavača teorijske obuke.

Član 16

Pre obnavljanja dozvole (licence) predavač teorijske obuke sa dozvolom (licencom), mora na nekom od obaveznih seminara pripremiti i izložiti najmanje jedan seminarski rad, u periodu od poslednjih pet godina od dana podnošenja zahteva za obnovu dozvole (licence), odnosno šest kalendarskih godina od dana podnošenja zahteva za obnovu dozvole (licence).

Temu seminarskog rada određuje Agencija, a sadržaj seminarskog rada predavač teorijske obuke sa dozvolom (licencom) predlaže Agenciji i dostavlja u pisanoj, odnosno elektronskoj formi.

Ukoliko je seminarski rad prihvaćen, Agencija predavaču odobrava izlaganje seminarskog rada na obaveznom seminaru.

Predavač teorijske obuke sa dozvolom (licencom), podnosi Prijavu za prisustvo na obaveznom seminaru unapređenja znanja i izlaganje seminarskog rada, na propisanom obrascu (Obrazac 1.) - najkasnije 15 dana pre početka seminara za koji se prijavljuje.

Čl. 17-19

(Brisano)

Član 20

Troškove pohađanja pripremne nastave, stručnog ispita, popravnog ispita, pohađanja obaveznog seminara unapređenja znanja i izdavanja dozvole (licence) za predavača teorijske obuke snosi kandidat, odnosno predavač teorijske obuke.

IV IZGLED I SADRŽAJ OBRASCA DOZVOLE (LICENCE) ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

Član 21

Kandidatima koji uspešno polože stručni ispit izdaje se Dozvola (licenca) za predavača teorijske obuke na zaštićenom obrascu (model Evropske unije), dimenzija 85,6 x 54 mm, koji sadrži:

1) na prednjoj strani: u levom delu, koji obuhvata 1/3, u gornjem uglu međunarodnu oznaku Republike Srbije "SRB" i ispod nje mesto za fotografiju dimenzija 25 x 30 mm, a u desnom delu, koji obuhvata 2/3, reči: "Republika Srbija" ispod toga, reči: "DOZVOLA (LICENCA) ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE KANDIDATA ZA VOZAČE", sa odgovarajućim prevodom na engleski jezik i Mali grb Republike Srbije, ispod koga su rubrike sa podacima i to redom: prezime, ime, datum i mesto rođenja, datum izdavanja licence, rok važenja licence, izdavalac licence, broj licence, svojeručni potpis, prebivalište.

2) na poleđini, u levom delu, koji obuhvata 1/3, objašnjenje sadržine rubrika i podataka sa prednje strane, reči: "DOZVOLA (LICENCA) ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE KANDIDATA ZA VOZAČE" sa odgovarajućim prevodom na engleski jezik, oznaku "ABS" i serijski broj.

Izgled Dozvole (licence) za predavača teorijske obuke (Obrazac 6.), odštampan je uz ovaj pravilnik i čini njegov sastavni deo.

V ZAVRŠNE ODREDBE

Član 22

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije".

 

Prilog 1.

PROGRAM ZA POLAGANJE STRUČNOG ISPITA ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

Oblasti, metodi rada i pitanja čijim savladavanjem se kandidat, u toku pripremne nastave za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke, osposobljava za predavača teorijske obuke jesu:

1) SAOBRAĆAJNA ETIKA - obuhvata najmanje tri nastavna časa

1. Pojam, predmet i zadaci saobraćajne etike.

2. Osnovna etička načela.

3. Bezbedno i etičko ponašanje učesnika u saobraćaju.

4. Etičko ponašanje učesnika u saobraćaju u slučaju saobraćajne nezgode.

5. Rizično ponašanje u saobraćaju: vozači visokog rizika, nasilnička vožnja i bes i agresija na putevima.

6. Karakteristike i specifičnosti međusobnih odnosa učesnika u saobraćaju.

7. Pojam i specifičnosti saobraćajne kulture.

2) BEZBEDNOST DRUMSKOG SAOBRAĆAJA - obuhvata najmanje devet nastavnih časova

Zajednički deo:

1. Uvod u bezbednost saobraćaja.

2. Predmet i ciljevi bezbednosti saobraćaja.

3. Faktori koji utiču na ponašanje čoveka u saobraćaju i faktori koji direktno utiču na sposobnosti vozača u saobraćaju (uticaj alkohola i drugih psihoaktivnih supstanci, uticaj umora, uticaj društvenih uslova i dr.).

4. Specifičnosti pojedinih kategorija učesnika u saobraćaju (ranjivi učesnici u saobraćaju, profesionalni vozači i dr.).

5. Pojam i posledice saobraćajnih nezgoda.

6. Analiza uticaja osnovnih propusta učesnika u saobraćaju u nastanku saobraćajnih nezgoda.

7. Etiologija i fenomenologija saobraćajnih nezgoda (faktori nastanka saobraćajnih nezgoda).

8. Elementi aktivne i pasivne bezbednosti saobraćaja i savremena tehnička sredstva za unapređenje bezbednosti vozila (AIRBAG, ABS, ESP, ITS, GPS, Crash Tests i dr.).

9. Opasna mesta i opasne deonice na putevima.

10. Preventiva i modeli za unapređenje bezbednosti saobraćaja (edukacija, okolina, prinuda, inženjerstvo i ergonomija).

11. Uticaj puta i okoline puta na bezbednost saobraćaja, osnovi ekonomične vožnje i uticaj saobraćaja na stanje životne sredine i njeno ugrožavanje.

Posebni deo:

1. Posebni sadržaji teorijske obuke koji se odnose na kategorije AM, A1, A2, A.

2. Posebni sadržaji teorijske obuke koji se odnose na kategoriju M.

3. Posebni sadržaji teorijske obuke koji se odnose na kategoriju F.

4. Posebni sadržaji teorijske obuke koji se odnose na kategorije C, C1, D, D1.

5. Posebni sadržaji teorijske obuke koji se odnose na skupove kategorija BE, CE, C1E, DE, D1E.

3) PROPISI O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA, OBUCI VOZAČA I POLAGANJU VOZAČKIH ISPITA - obuhvata najmanje devet nastavnih časova

1. Uvodna razmatranja.

1.1. Normativno uređenje bezbednosti saobraćaja u Republici Srbiji.

1.2. Struktura propisa o bezbednosti saobraćaja, Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima, drugi prateći propisi i odluke, međunarodni propisi (konvencije, direktive, standardi, rezolucije i dr.) i odnos sa nacionalnim zakonodavstvom.

1.3. Odgovornosti za sprovođenje mera saobraćajnog obrazovanja i vaspitanja.

1.4. Definicije osnovnih pojmova iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.

2. Pravila saobraćaja.

3. Saobraćajna signalizacija.

4. Putevi.

5. Tehničko regulisanje saobraćaja i zaštita životne sredine.

6. Dužnosti učesnika u saobraćaju u slučaju saobraćajne nezgode.

7. Vozači.

8. Osposobljavanje kandidata za vozače.

9. Trajanje vremena upravljanja motornim vozilom, odnosno skupom vozila, prekidi i odmori vozača, upotreba tahografa.

10. Vozila, tehnički uslovi koje moraju ispunjavati vozila, održavanje vozila i mere i predostrožnosti prilikom tehničkih intervencija na putu.

11. Tehnički pregled motornih i priključnih vozila i registracija motornih i priključnih vozila.

12. Posebne mere i ovlašćenja.

13. Prevoz opasnih materija u drumskom saobraćaju.

14. Kaznene odredbe.

4) TEORIJA IZVOĐENJA RADNJI VOZILOM U SAOBRAĆAJU NA PUTU - obuhvata najmanje šest nastavnih časova

1. Teorijsko objašnjenje radnji sa vozilom u saobraćaju na putu i postupanje vozača u saobraćaju na putu.

2. Osnovne radnje vozilom: polazak, vožnja unapred, vožnja unazad, promena pravca kretanja i zaustavljanje vozila, uključivanje vozila u saobraćaj na putu, izbor brzine kretanja vozila u zavisnosti od saobraćajne situacije i uslova puta i vremena, skretanje, obilaženje, mimoilaženje, preticanje, promena saobraćajne trake, polukružno okretanje, zaustavljanje i naglo kočenje.

3. Ustupanje prava prvenstva prolaza.

4. Postupanje vozača pri nailasku i prolazak kroz raskrsnicu na kojoj je saobraćaj regulisan pravilom desne strane, saobraćajnim znakom, svetlosnim saobraćajnim znakom i znacima i naredbama koje daje ovlašćeno lice.

5. Postupanje vozača pri nailasku na pešački prelaz, prelaz puta preko železničke i tramvajske pruge i vožnja kroz tunel.

6. Postupanje vozača u uslovima padavina, smanjene vidljivosti, u noćnim uslovima i kada se kreće putem na kojem se izvode radovi.

5) METODIKA IZVOĐENJA TEORIJSKE OBUKE - obuhvata najmanje osam nastavnih časova

1. Nastavni sadržaj.

2. Nastavne metode (predavanje, prezentacija, modifikovano predavanje, brainstorming - kolektivna razmena ideja, grupna diskusija, debata, studija slučaja, demonstracija, simulacija, igranje uloga, igra i dr.).

3. Nastavna sredstva (tabla - školska i bela, flip chart, poster i grafikon, model i maketa, TV i video, priručnik, projektor, kompjuter i LCD projektor i dr.).

4. Planiranje i programiranje nastavnog procesa, organizacija obuke, nastavna načela i planiranje časa.

5. Fasilitacija.

6. Nastavno okruženje.

7. Rad sa malim i velikim grupama kandidata.

8. Evaluacija nastave, ocenjivanje i praćenje napredovanja kandidata.

9. Dinamika nastavnog procesa, vođenje obuke, komunikacija u nastavi i problemska nastava.

10. Nastavni proces, nastavnik i polaznik kao subjekti u nastavnom procesu i uloga nastavnika u oblikovanju celokupnog procesa obuke.

11. Motivacija kandidata za vozača i motivacija ocenjivanjem.

12. Izbor odgovarajućih nastavnih metoda za pojašnjavanje rešavanja konkretnih saobraćajnih situacija (primeri iz prakse).

Prilog 2.

PROGRAM OBAVEZNIH SEMINARA UNAPREĐENJA ZNANJA ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

Program obaveznih seminara unapređenja znanja za predavača teorijske obuke, obuhvata sledeće oblasti:

1) Saobraćajna etika

2) Bezbednost drumskog saobraćaja

3) Propisi o bezbednosti saobraćaja, obuci vozača i polaganju vozačkih ispita

4) Teorija izvođenja radnji vozilom u saobraćaju na putu

5) Metodika izvođenja teorijske obuke

Agencija donosi godišnji plan obaveznih seminara unapređenja znanja u skladu sa oblastima utvrđenim u Programu obaveznih seminara unapređenja znanja za predavača teorijske obuke, na osnovu:

- analize stanja bezbednosti saobraćaja na putevima iz prethodne godine,

- analize rezultata uspešnosti kandidata za vozače motornih vozila na teorijskom ispitu iz prethodne godine,

- novina u domaćim i međunarodnim propisima i standardima u bezbednosti saobraćaja,

- zahteva Tela za koordinaciju,

- predloga odgovornih subjekata prema Akcionom planu iz člana 12. stav 2. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.

 

Obrazac 1.

REPUBLIKA SRBIJA
AGENCIJA ZA BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA

Beograd
Bulevar Mihajla Pupina 2

PRIJAVA

1. za pohađanje pripremne nastave za predavača teorijske obuke
2. za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke.

LIČNI PODACI

Ime, ime jednog roditelja, prezime:

JMBG:

Datum rođenja:

Mesto rođenja, država:

 

PODACI O PREBIVALIŠTU

Mesto:

Ulica i kućni broj:

Poštanski broj:

Fiksni telefon:

Mobilni telefon:

E-mail:

 

PODACI O OBRAZOVANJU

 

Diploma

Dodatak diplomi

Uverenje

Broj:

 

 

 

Datum izdavanja:

 

 

 

Mesto izdavanja:

 

 

 

Izdavalac:

Vrsta i stepen stručne spreme:

Stručni ili akademski naziv:

 

PODACI O ZAPOSLENJU

Trenutno zaposlen u:

Godine radnog iskustva u oblasti bezbednosti saobraćaja:

Vozačka dozvola (datum sticanja B kategorije):

 

Broj dozvole (licence) za predavača teorijske obuke:

Broj dozvole (licence) za ispitivača:

 

PODACI O ZAVRŠENOJ PRIPREMNOJ NASTAVI I POSLEDNJEM POLAGANJU STRUČNOG ISPITA ZA PREDAVAČA

Mesto i datum završene pripremne nastave za predavača:

Mesto i datum prethodnog polaganja stručnog ispita za predavača:

Stručni ispit polažem: __________ put

 

Prijavu primio: _________________

 

Potpis podnosioca prijave

U Beogradu, dana __/ __/ ______. godine

 

__________________________

* popunjava ovlašćeno lice Agencije za bezbednost saobraćaja

 

* potpis u vidu punog imena i prezimena mora biti
unutar označenog prostora, u jednom redu

 

 

Obrazac 2.

 

REPUBLIKA SRBIJA
AGENCIJA ZA BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA
Beograd
Bulevar Mihajla Pupina 2

Broj iz registra o
polaganju stručnog
ispita ___________

 

ZAPISNIK
O POLAGANJU STRUČNOG ISPITA ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

 

 

, koji/ja je

 

,

(ime i prezime, JMBG kandidata)

 

(dan, mesec i godina)

 

pred ispitnom komisijom za polaganje teorijskog dela stručnog ispita za predavača teorijske obuke, u sastavu:

1) predsednik: _____________________________________________________

2) član: ___________________________________________________________

3) član: ___________________________________________________________

       (ime i prezime, JMBG predsednika i članova)

 

Pristupio/la je

 

polaganju teorijskog dela stručnog ispita za

 

(broj polaganja)

 

predavača teorijske obuke i pokazao/la je sledeće rezultate:

Oblast

Br. ostvarenih/
br. predviđenih bodova

% tačnih odgovora i ocena

Saobraćajna etika

 

 

položio / nije položio

Bezbednost drumskog saobraćaja

 

 

položio / nije položio

Propisi o bezbednosti saobraćaja na putevima, obuke vozača i polaganju vozačkih ispita

 

 

položio / nije položio

Teorija izvođenja radnji vozilom u saobraćaju na putu

 

 

položio / nije položio

Metodika izvođenja teorijske obuke

 

 

položio / nije položio

Ocena uspešnosti polaganja teorijskog dela stručnog ispita za predavača teorijske obuke

"položio" / "nije položio"

1) Predsednik

 

2) Član

 

3) Član

_____________________

 

_____________________

 

___________________________

 

_____________________________________

, koji/ja je

_________________________________

 

(ime i prezime, JMBG kandidata)

(dan, mesec i godina)

 

pred ispitnom komisijom za polaganje praktičnog dela stručnog ispita za predavača teorijske obuke, u sastavu:

1) predsednik: _____________________________________________________

2) član: ___________________________________________________________

3) član: ___________________________________________________________

       (ime i prezime, JMBG predsednika i članova)

 

Pristupio/la je

________________

polaganju praktičnog dela stručnog ispita za

(broj polaganja)

predavača teorijske obuke i pokazao/la je sledeće rezultate:

Sadržaji za koje se vrši vrednovanje i ocenjivanje na praktičnom delu stručnog ispita

Rezultat

Korišćenje računara i forma zadatog sadržaja

uspešno / neuspešno

Nastavni sadržaj u skladu sa zadatkom

uspešno / neuspešno

Planiranje nastavnog sadržaja

uspešno / neuspešno

Pravilna upotreba nastavnih metoda

uspešno / neuspešno

Pravilna upotreba nastavnih sredstava

uspešno / neuspešno

Tehnike fasilitacije i komunikacija sa kandidatima

uspešno / neuspešno

Popunjavati samo rubrike predmeta vrednovanja i ocenjivanja za koje je izvršena provera.

Ocena uspešnosti polaganja praktičnog dela stručnog ispita za predavača teorijske obuke

"zadovoljio" / "nije zadovoljio"

KONAČNA OCENA USPEŠNOSTI POLAGANJA STRUČNOG ISPITA ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

"položio" / "nije položio"

1) Predsednik

 

2) Član

 

3) Član

_____________________

 

_____________________

 

___________________________

U ____________________, dana _____/ _____/ _____. godine

 

Obrazac 3.

ABS 000 000

REPUBLIKA SRBIJA
AGENCIJA ZA BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA
Beograd
Bulevar Mihajla Pupina 2

Broj iz registra o
polaganju stručnog
ispita ___________

 

UVERENJE
O POLOŽENOM STRUČNOM ISPITU ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

 

Ime, ime jednog roditelja, prezime

 

JMBG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesto prebivališta

 

Adresa

 

dana _______________, pred ispitnom komisijom za polaganje stručnog ispita za predavača teorijske obuke, položio-la je stručni ispit za predavača teorijske obuke.

Uverenje se izdaje na osnovu člana 11. stav 6. Pravilnika o programima i rokovima za održavanje seminara, načinu polaganja ispita i izgledu i sadržaju dozvole (licence) za predavača teorijske obuke kandidata za vozače.

NAPOMENA: Ovo uverenje izdaje se u svrhu izdavanja dozvole (licence) za predavača teorijske obuke i ne može se koristiti u druge svrhe.

U _______________, dana ___/ ___/ ____. godine

 

Potpis ovlašćenog lica

 

 

 

Obrazac 4.

EVIDENCIONA KNJIŽICA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

(Brisan)

Obrazac 5.

ZAPISNIK
O POLAGANJU ISPITA PROVERE ZNANJA ZA OBNAVLJANJE DOZVOLE (LICENCE) ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

(Brisan)

Obrazac 6.

 

DOZVOLA (LICENCA) ZA PREDAVAČA TEORIJSKE OBUKE

Lice dozvole (licence)

Naličje dozvole (licence)